| theodora206 a întrebat:

Cat de prosti sunt oamenii la ora actuala?

10 răspunsuri:
| ZEU93 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=790oWNS321Y
Sper sa te lamureasca :))

| PotatoMustDie a răspuns:

"Doua lucruri sunt infinite, universul si prostia umana, dar nu sunt sigur despre primul." (Albert Einstein).

Acum ce sa zic, nu toti oamenii sunt prosti dar se pare ca prostia se raspandeste cam repede.
Prostia are leac fara efecte secundare dar se pare ca nimeni nu il incearca.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nostimă întrebare. Mi-a amintit de citatul preferat din nuvela lui Negruzzi (sper sa-l redau corect, imi amintesc doar frânturi)
"- Dar, milostive Doamne, nu-i asculta pre niște prosti, pre niște mojici. Pune sa dea cu tunurile într-înșii… Să moara toti! Eu sînt boier mare; ei sînt niște proști!
— Prosti, dar multi, raspunse Lapușneanul..."

Concluzia? Așa e si acum... Cat de tare crezi ca am evoluat... constructiv?

| ツDiana a răspuns:

Intreaba-i.

| Elektro a răspuns:

Uite-te pe TPU si o sa vezi

| stapanullumii a răspuns:

Cum spunea si Einstein : "2 lucruri sunt infinite :universul si prostria omeneasca, insa de prima nu sunt asa de sigur."

| r3ally a răspuns:

Nu toti! Dar oricum o mare parte... exagerat laughing

| HighParadox a răspuns:

Prostia omeneasca e infinita deci.

| Tanase_Laurentiu_1996 a răspuns:

Acum toti vor zice ca oamnenii sunt prosti, indiferent daca si ei sunt prosti sau nu

| iulianaely a răspuns:

Cred ca toti avem o,, doza" de prostie, dar si o doza de inteligenta, depinde de fiecare pe care o prefera.