| Serban95 a întrebat:

Ce as putea face cu un liceu Economic, unde m-as putea duce mai departe sau ce as putea face happy?

Răspuns Câştigător
| Blosssom a răspuns:

Salut, Serban! Poti urma Academia de Studii Economice cu diferite specializari precum :Administrarea Afacerilor,Cibernetică Economică, Contabilitate şi Informatică de Gestiune, Finanţe, Asigurări, Bănci şi Burse de Valori, Relaţii Economice Internaţionale, management, marketing economic si contabilitate. Iti recomand sa urmezi un liceu si o facultate in domeniu fiindca se castiga ff bine. De exemplu un contabil sau economist incepator are salariu 2000 lei. Funda?batting eyelashes

1 răspuns:
| Corina a răspuns:

Doar cu liceul economic nu prea poti face mare lucru. Doar sa ai norocul sa te angajeze vreun hipermarket (gen Kaufland, Carrefour, etc) sau un magazin obisnuit. Daca doresti mai mult, atunci poti face Facultatea de Economie sau ASE-ul, ca sa fii in domeniu, dar tot asa de bine, poti urma orice alta facultate doresti. Iti trebuie doar vointa!