| Crypt a întrebat:

Ce as putea sa copiez la o teza de clasa a 7-ea la matematica?
PS : dau din teorema si reciproca lui thales din numere rationale elea cu radicale etc.
Help va rog

11 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Depinde de cat de atent e profu/se plimba sau nu se plimba prin clasa...Eu am intrat pe fitica.com,am scris acolo o fituica si am pus-o pe telefon.Cum profa a stat la catedra, eu am scos telu, l-am pus in spatele scaunului celui din fata si dai si copiaza.Asta am facut la romana cu un rezumat.Dar merge si la mate.Scrie pe scaun cu ceva sa nu se vada prea bine, si cand vrei sa vezi misti din picioare si te uiti acolo dar nu sa te vada profu ca te fatai in banca non-stop si sa se prinda.Sau,cu sticla de cola daca ai imprimanta.mai e una: Scrie ce e mai imp pe un servetel, baga-l la loc in pachet, in ora il scoti in asa fel incat sa nu se vada scrisul si te uiti in el prefacandute sa sufli nasul.Ai grija sa nu se reflecte lumina in el si sa se vada scrisul sau sa nu scrii cu ceva care se ia pe fata si sa te moscolesti cum era sa fac eu la franceza.

| Crypt explică (pentru Wehrmacht):

Ma dar nu stiu ce sa copiezz ce nu intelegi?

| Wehrmacht a răspuns (pentru Crypt):

Aa,pai din ce va da la mate? ce ati facut sem 1?

| Crypt explică (pentru Wehrmacht):

Teorema lui thales si reciropca.
Arii
Patrulatere
Trapezul
Algoritmul

| Wehrmacht a răspuns (pentru Crypt):

Atunci scrie definitii, formule, la trapez de exemplu cum se dovedeste ca un patrulater este trapez...chestii din astea.Cum se calculeaza aria, scrie teorema aia si da un exemplu daca este cazul...

| Crypt explică (pentru Wehrmacht):

Si cum fac sa copiez da fara telefon

| Wehrmacht a răspuns (pentru Crypt):

Daca sti sa te controlezi si nu dardai pune caietul in ghiozdan si deshide, Dar sa fie deschis intr-o directie in asa fel incat sa nu vada profesorul.Sau ascunde un caiet la baie si cerei voie la baie. Daca nu reti,ia cu tine un pix si o foaie de harite sa notezi exact ce iti trebuie,faceti un plan in clasa,chemati profesorul sa il intrebati ceva, si cat timp el se uita in foaia cuiva, ceilalti copiati. Fara miscari bruste.Rapid,dar nu brusc!

| Wehrmacht a răspuns (pentru Crypt):

Uitat sa spun: daca te prinde cu nasul in caiet sau cu capul in jos prefate ca ai scapat un pix.Sau si mai bine,''scapa'' din mana ceva si cand te apleci mai arunci o privire.Sau murdarestete cu ceva si prefate ca iei niste servetele din ghiozdan si cotrobai in caiet.Vezi ce ai in jurul tau in clasa, si ascunde copiute pe acolo.De exemplu, eu stal la perete unde este agatat un polistiren chiar in stanga bancii mele.Am luat 4 bolduri, o fituica si am prins-o de partea de jos a polistirenului dar cu scrisul din nainte inapoi ca sa pot citi.Ai grija la profesor daca se misca prin clasa, indicat ar fi sa vezi cum face si dupa aia sa copiezi.5 minute uita-te cat de des se uita la voi,daca mai lucreaza in timp ce va supravegheaza,daca are experienta, auz, vedere buna...

| esanatos a răspuns:

Daca vrei sa calculelezi direct online rezultatele teoremelor:

Teorema lui Thales
https://www.qtransform.com/......Thales.php

Teorema lui Pitagora
https://www.qtransform.com/......tagora.php

| Mih4IxD a răspuns:

Ai putea sa te apuci sa inveti, sa iei un 9-10 curat. Copiii din ziua de azi numai la internet le sta gandul. Daca inveti iti garantez ca iei nota marewinking

| C0rinne a răspuns:

Mai bine, nu copia happy daca te prinde ei 1. si iti strica tot :p.