Întrebare recomandată | Maxiela a întrebat:

Ce avantaje si dezavantaje sunt la invatamant la distanta? Conteaza la angajare? E bine rau etc?

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Avantajule este că nu mergi la cursuri.
Dezavantaj este că nu ai să pricepi nimic din tot studiul.
La angajare contează să cunoști.
Pa, pa.

| mgtow a răspuns:

Constituie un avantaj pentru ca tot o diploma se obtine si e valabila la angajare pentru a avea o imagine placuta pentru angajator chiar daca nu e in domeniul respectiv.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Sa zicem ca faci 2 facultati la distanta.Asta ar fi un avantaj, ca poti face 2 in acelasi timp. Insa ca dezavantaje ar fi faptul ca la examene se copie de se rupe, de multe ori profesorii nu te trec daca nu le cumperi cartile, sau sunt unii carora cu toate ca le scrii si le demonstrezi ca ai invatat nu-ti pun mai mult de 5-6. Acum depinde de facultate.
Te pup!