| anonim_4396 a întrebat:

Ce considerati ca semnifica "Numa-n casa e om ca toti oamenii, iar afara se preface-n nor si-n vijelie turbata! "?. Eu consider ca persoana respectiva are puterea de a se metamorfoza, dar voi ce credeti? Astept opinii.

Răspuns Câştigător
| daniellle a răspuns:

Această replică provine dintr-un basm, l-am citit şi chiar am găsit un model de examen pe baza acestuia.hee hee
Ei bine această sintagmă sugerează faptul că acel zmeu era înzestrat cu puteri supranaturale.
Într-un cuvânt, da, este corect ceea ce ai spus. happy