| Girly97 a întrebat:

Ce credeti voi ca inseamna calificatul american "intermediar" la limba engleza? Acesta este calificativul pe care crede prietenul meu american care ma ajuta in aceste zile sa exersez pentru proba orala ca il am. Eu din clasa III-a invat limba engleza si dintotdeauna am fost cea mai buna din clasa, ba chiar am inceput sa meditez copii si adulti. Spune el ca este posibil sa nu fiu la fel de buna ca un nativ?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Inseamna ca esti un pic mai avansata ca un incepator. Esti foarte departe de nativ, inca nici la jumatatea drumului. Probabil clasa ta e slaba la engleza

| Legion7X a răspuns:

Salut
calificativul Intermediar înseamnă că ești de mijloc
Gen in-between= intermediar adică între 2 extremități chiar nu-i rău decât nimic.

| ALGator a răspuns:

Depinde la ce parametri de vorbire se refera: accent, fluenta vorbirii, accent (pronunțare), vocabularul folosit.
Scopul englezei nu e sa ajungi pe vreun piedestal aurit ci să îți îndeplinești scopurile. Să spui ce ai de spus, să afli ce au alții de spus. Toată engleza e doar un intermediar în comunicare.
By the way, de ce nu îl ask him ce vrea să spună cu intermediar.
Din punctul meu de vedere, intermediar nu e chiar rău.

| Girly97 explică:

El se refera la faptul ca as fi undeva pe la B1 sau B2, ca un fel de avansat insa mi-a mai spus ca foarte rar fac greseli gramaticale. El crede ca ma pot descurca fara probleme daca as vizita America intr-o zi. Vom afla cat de bine ma pricep la limba engleza zilele astea, dupa probe.

| AlecuAlex a răspuns:

Incepator intermediar avansat experimentat el isi da doar cu parerea adevaratul rezultat il vei sti dupa ce dai probele si se vor afisa rezultatele

| Legion7X a răspuns (pentru AlecuAlex):

Păi cine altcineva să-și dea cu părerea dacă nu un vorbitor nativ de engleză?
nu toți profesorii sunt foarte buni.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlecuAlex):

Daaaaaaaaaaaaaa,ce mai probe.
si daca injuri profesorul si tot iei avansat.