| coosmin24 a întrebat:

Ce este mai grea engleza sau franceza?

31 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Franceza, si in special gramatica.Pe langa franceza, engleza este floare la ureche!

| Razvan a răspuns:

Franceza e oribila.Intre mine si ea a fost ura la prima vedere. Dupa 6 ani de franceza nu stiu decat cateva fraze banaleI don't want to see
Engleza mi se pare de n ori mai usoarahee hee
Plus ca la franceza e pronuntia aia ciudata, de parca ai inghiti un carliglaughing
English rocks!big grin

| AvalohAlyn a răspuns:

Se cunoaste deja ca limbile romanice sunt cele mai usor de invatat acestea fiind franceza, romana, spaniola, portugheza si italiana

| fluturas a răspuns:

Depinde happy
mie mi se pare franceza mult mai grea decat engleza happy conteaza si sa-ti iti placa si cum o inveti, daca ai profesor de treaba,.
oricum cred ca franceza e mai grea decat engleza si la pronuntie si la ortografie.

| sy46 a răspuns:

Daca iti place, nu este grea nici engleza nici franceza.
Mie franceza nu imi place defel, deci clar raspunsul meu va fi ca limba franceza este mai complicata.
Engleza o poti pricepe si invata mult mai usor fata de franceza; scrierea si pronuntarea limbii engleze mi se par foarte usoare in comparatie cu cele ale limbii franceze.

| anss23 a răspuns:

Franceza e mai grea. Engleza o inveti foarte repede daca te uiti la multe filme in engleza.

| anyka18 a răspuns:

Franceza eu st in clasa a 7 a si fac amnd2 si la ambele am doar 10 dar franca e mai grea

| Butsilee a răspuns:

Franceza evident... am o profa mai bine nu am nasteam rolling on the floor

| simona_6231 a răspuns:

Parerea mea ca francezahappy

| jumbO a răspuns:

Engleza happy

| KimY a răspuns:

Nici una nu e grea... dar eu zic ca engleza e mult mai usoara!big grin

| larrii a răspuns:

Romana laughing). glumeam, francezabig grin

| Alocispeptunoi a răspuns:

Ambele sunt usoare

| 334499 a răspuns:

Eu am invatat mai usor engleza decat franceza

| multimoak a răspuns:

Franceza este catalogata fiind mai grea decat engleza, asta pentru ca engleza o auzim peste tot: filme, muzica chiar si pe statusuri.

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Franceza e mai complicata

| danaalexandra00 a răspuns:

Mie mi-se pare ca franceza... engleza este destul de usoara din punctul meu de vedere [sunt clasa a VII-a in clasa intensiva de engleza]. fac engleza de la gradinita[ ma rog, acolo nu scriam decat vorbeam]
franceza fac din clasa a V si mie mi-se pare destul de grea... mi se pare frumoasa atunci cand o aud da` sa o vorbesc eu in niciun caz...

| Yly a răspuns:

Franceza

| RoxiutzaRux a răspuns:

Franceza mi se pare mie:d

| Kate21 a răspuns:

Depinde de cum o vezi

| Barbie a răspuns:

Evident franceza

| T. AC a răspuns:

Franceza are mai putine verbe dar engelza inveti sa vb si din auzite franceza e mai complicata cu accentele depinde de fiecare. Stima

| Danyyyyy a răspuns:

Parerea mea este ca engleza e mai grea.insa depinde

| anon2367534564396 a răspuns:

Franceza.
Eu raman la engleza mea.
big grin

| rotrezestete a răspuns:

Urdu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Franceza! Nu stiu cand si cum sa pun accentul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe deplin franceza laughing. engleza vorbita de americani e floare la ureche

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai grea este franceza, dar mai frumoasa. Desi nu se lipeste de mine... Engleza are o pronuntie mai dificila, dar o gramatica foarte usoara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Franceza

| yoana001 a răspuns:

Franceza