| nuvaspoon a întrebat:

Ce este patria pentru tine?

9 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Este ţara mea:ţara în care m-am năcut şi în care trăiesc. Nimic mai mult! oh go on

| ΔH a răspuns:

Patria este mama mea.

| Xlove64 a răspuns:

Sincer.nimic
Nu dau nici 2 bani pe Romania
Urasc Romania
Totul aici este facut fara cap si 'politicienii' mai mult strica aceasta tara.
Aproape totul este facut in bataie de joc.toti sunt indiferenti.nimic nu conteaza pentru ei

| Xlove64 a răspuns:

SkyIsTheLimit haha indiferenta //?
Asta e parerea mea fata de Romania
Daca tu accepti toate astea [ce se intampla asa in general in aceasta tara] ft bine
Bv tie

| venusdoom a răspuns:

Patrie...thinking buna intrebare. din punct de vedere al bogatiei Romania sta excelent.Noi suntem cei care avem cel mai bun pamant,avem o gramada de zacaminte de aur pe care se pare ca le dam altor tari si noua ne revine doar cateva procente la suta...( poate unii nu stiu chestiile astea,dar oricat de fantastic ar fi e adevarat), dar din punct de vedere al politici Romania e la pamant
pestele de la cap se impute... ( oricum, cei care pot salva tara suntem noi...dar prea ne am obisnuit cu luxul si cu lucruri importate.mai bine ne trezim)

| RфZaημtzα a răspuns:

Patria e aerul meu.

| ciresepeetno a răspuns:

Patria ca o a doua mama dar Romania? O tara in care politiciieni fac scandaluri si distrug acesta tara plina de bogatii!

| DontForgetMe a răspuns:

Un lucru SFANT care merita respectat cu desavarsire!

| SkyIsTheLimit a răspuns:

Iti dau eu 2 bani sa dai logout pai cum sa faca cineva ceva ...nu vezi ca si tu esti indiferenta.
patria este casa mea.