| Kamelia95 a întrebat:

Ce facultate considerati a fii de viitor? Mentionez ca sunt in clasa a 12a profil stiinte sociale si studiez ca limbi straine germana si engleza.Ma gandesc ca am un mare avantaj faptul ca studiez germana si imi si place foarte mult. Poate ar trebui sa ma axes pe asta, sau sa studiez altceva si germana sa o invat in paralel.Voi ce parere aveti? Ce facultati imi recomandati?

5 răspunsuri:
| Lynna a răspuns:

Psihologia. Se foloseste in foarte multe domenii.

| ladyinredsaunegru a răspuns:

Eu as opta pentru Academia de politie.

| sunny77 a răspuns:

Dupa parerea mea poti studia facultatea de limbi straine cu care poti devenii traducator(se castiga foarte bine si se poate lucra si de acasa),iar in rest depinde de preferintele tale,ce iti place mai mult si ce te atrage,pentru ca posibilitati ai foarte multe dupa ce termini stiinte sociale:dreptul,jurnalismul, litere, psihologie, limbi straine, etc.Eu zic ca orice facultate poate fii de viitor atat timp cat esti dedicat si iti practici profesia cat mai bine cu putinta.Mult succes anul asta la examen si sa ne tii la curent cu ce facultate ai ales!

| Kamelia95 explică (pentru sunny77):

Am intrat la buget la limbi moderne aplicate (engleza germana)

| Voiculescu_Cristi_1993 a răspuns:

Eu iti recomand traducator(translater)