| Ramona1918 a întrebat:

Ce facultate pot alege, daca voi studia filologia?

Răspuns Câştigător
| Okami23 a răspuns:

Care o vrea sufletelul tau

10 răspunsuri:
| petrica1111 a răspuns:

Litere!

| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Facultatea de Litere.

| Gabi19971983 a răspuns:

Daca ai facut un liceu anume nu trebuie sa faci legatura cu facultatea! Daca faci de ex. Liceu Sanitar si vrei sa mergi la medicina e foarte bine ca vei fi pregatit pentru acea facultate mult ma bine! Dar nu conteaza ce liceu faci!

| aleahimk a răspuns:

Facultatea de Litere (cam la asta ma gandesc si eu dar nu prea ma incanta oportunitatile dupa terminarea ei ), Psihologie, Drept, Fac. de Stiinte Socio-Umane, Fac. de Stiinte ale Educatiei. happy

| george232323 a răspuns:

Cred ca la limbi straine sau la litere

| MishalufLv a răspuns:

Ce vrei tu...

| lenka018 a răspuns:

Dupa terminarea liceului, profil filologie]poti urma: Facultatea de litere, Facultatea de limbi si literaturi straine, Facultatea de Drept, sau Facultatea de Actorie si Arta cinematografica.

| lenka018 a răspuns:

Dupa terminarea liceului, profil filologie poti urma: Facultatea de litere, Facultatea de limbi si literaturi straine, Facultatea de Drept, sau Facultatea de Actorie si Arta cinematografica.

| Schutzsttaffel a răspuns:

Istorie,Litere,Limbi Straine, Psihologie/Sociologie

| bebbii a răspuns:

Buna, ai putea sa alegi facultatea de drept daca iti place, sau de litere happy.