| paradora a întrebat:

Ce facultate trebuie sa fac ca sa devin veterinar? Cati ani tine?

Răspuns Câştigător
| cely a răspuns:

Medicina veterinara

4 răspunsuri:
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Facultatea de Medicina Veterinara - are doua specialitati (depinde ce te intereseaza):
Specialitatea Medicina Veterinara-invatamant de zi-6ani, si vei avea titlul de Doctor Medic Veterinar.
Specialiatea Control si Expertiza Produselor Alimentare-durata studii de zi-4 ani si vei avea ca titlul-Inginer.

Un sfat...ca medic veterinar trebuie sa iubesti mult animalele...stiind ca foarte mult timp din viata il vei petrece alaturi, ajutandu-le! Succes!

cristian
| cristian a răspuns:

Medicina veterinara.
Depinde de tine in cati ani promovezi un an.

| sdafdfkdafkladjakl a răspuns:

Facultatea de Medicina Veterinara. In general 6 ani

| otypa a răspuns:

Daca esti capabil sa inveti in 6ani-devii un medic veterinar dar pentru asta trebuie scoala nu gluma