| Lotte7 a întrebat:

Ce facultati pot fi urmate dupa absolvirea liceului cu progil uman-filologie? o lista cat mai larga daca se poate happy multzu

4 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Teoretic poti urma orice facultate, dar in principiu depinde de ce meserie doresti tu sa practici in viitor. Totusi, fiind vorba de un liceu teoretic, profil filologie, cel mai bine s-ar potrivi sa urmezi: Facultatea de litere (cu sectiile romana-engleza, romana-franceza sau romana-orice alta limba preferi tu si care sa existe in cadrul facultatii), Jurnalism, Drept, Filologie, Sociologie, Filosofie, etc.

| RomulusMilea a răspuns:

Sociologie, Pedagogie, Limbi străine, Jurnalism, Politică, Filosofie, Psihologie şi aşa mai departe.

| Marct a răspuns:

Teoretic poti urma orice facultate, daca ai absolvit liceul. Depinde ce te atrage pe tine, ce ti-ar placea sa studiezi?

| Lotte7 explică:

Mi-ar placea sa urmez facultatea de psihologie dar am inteles ca nu-mi asigura un job(bine asta se intampla cam la majoritatea facultatilor) sau prea multe oportunitati. Mi-ar fi placut sa stiu ce se cauta in special.