| Moggy a întrebat:

Ce inseamna rezultate partiale la admiterea la facultate si ce presupun?
Am vazut ca exista canditati care dupa partiale au ajuns la specializari de top pentru care initial nu au avut medie. Cum e posibil?

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Inseamna ca sunt rezultatele inainte confirmarea locurilor. Unii se inscriu la doua, trei facultati ca sa fie siguri ca nu raman pe dinafara daca nu intra unde vor de fapt, si dupa renunta, eliberand locul.

| Frank51 a răspuns:

Ordinea preferințelor. In faza finală se eliberează locuri multe, și cine are ca preferință pe primul loc facultatea X, acolo va intra.