| anonim_4396 a întrebat:

Ce mi se poate întâmpla dacă eu nu am mai fost pe la facultate din februarie, iar anul se termina săptămâna aceasta? Menționez că am dat doar un examen acest semestru și că mi-am plătit taxa de studiu de fiecare dată.

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu dai toate examenele, macar in sesiunea de restante si nu obtii creditele necesare, atunci va trebui sa repeti anul.

| darrio2007 a răspuns:

Nu ma mira de ce unii termina facultatea mai nestiutori (...) decat cand incep facultatea.Va trebui sa dai toate examenele. Daca nu te-au zburat pana acum.

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Depinde de facultate. Trebuie să citești regulamentul să vezi la câte restanțe ai dreptul pentru a fi înscris în anul de studii superior celui din care provii. Nu are importanță dacă mergi sau nu la facultate la cursuri câtă vreme te prezinți la examene să acumulezi creditele necesare.

Toate cele bune!

| AFR81 a răspuns:

Depinde de facultate. La unele ai fi fost deja exmatriculat, pe cand la altele, precum a mea, n-ai fi avut nicio problema. Ba chiar mai mult, daca ai creditele necesare, promovezi anul si examenele ti le dai cand vrei. Raspunsul pentru intrebarea ta il gasesti intreband indrumatorul de grupa, decanul sau consultand regulamentul facultatii.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde de facultate. cel mai probabil va trebui sa repeti anul daca nu aduni numarul minim de credite

| CristiDinBucuresti a răspuns:

De ce te ai mai inscris la facultate daca nu ai chef de ea?

| Oana92 a răspuns:

Vei repeta anul. Si vei cheltui inutil banii parintilor...

| oprescudorin11 a răspuns:

In ziua de azi poti multe: daca ai relatii bine ticluite poti sa dai si pentru doctorat, poti sa-lsi obtii, poti sa fii si Presedinte, chiar daca ai fapte penale la activ. Nu te teme! Totul se poate! daca.