| Sebhp11 a întrebat:

Ce ore faci la științele ale naturii in clasa a 9 a. Și ce licee de astfel ați recomanda din Bucuresti. Știți cv de Șincai, Viteazul și Creanga?

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Smolbean a răspuns:

Faci Română, Mate, Engleza, Franceza(sau alte 2 limbi străine), Geografie, Logica, Istorie, Biologie, Chimie, Fizica, (Desen, muzica, religie, cred?), Informatica, Tic

| Sebhp11 explică (pentru Smolbean):

M-ar interesa câte ore de mate, fizica, BIO și Chimie se fac, dacă stii

| Smolbean a răspuns (pentru Sebhp11):

4 ore de mate, vreo 3-4 de romana, 2 bio, 2 chimie, 3 fizica, limbile câte 2 3, și din restul câte 1. Cel puțin pana în clasa a 11a. In a 12a o sa faci mai multa romana, mate bio, etc, pe ce îți este profilul.
Totuși, difera de la liceu la liceu. Dar din ce îmi aduc aminte, eu asa aveam orele, multă mate, Fizica, bio și chimie normal, și romana mai puțin.