| king5151 a întrebat:

Ce părere aveți de asa zisul razboi care ar urma între Rusia și Ucraina? Va fi România afectata?

21 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

La gaze desigur, creste pretul sau va paraliza UE de tot fara gaz

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ukraina ar trebui sa dispara. Este teritoriu rusesc si inglobeaza si teritorii romanesti, ungare si cehe. Nu cred ca va fi afectata Romania. Cat ar fi rusii de ai dracului isi dau seama ca se vor lupta cu NATO si nu cred ca sunt prosti!

| UnOmAnonim a răspuns (pentru Salontanul):

Exact, dar nu-l simpatizez pe securistul de Putin. Dacă nu era ce era, îl susțineam, dar el își tine poporul în sărăcie.

Răspuns utilizator avertizat
| Salontanul a răspuns (pentru mariuschakra12):

Normal ca in alte tari daca vor. Si vor pentru ca este bataie pe acele locuri. Dau si ciubucuri.

| RAY a răspuns:

Rahati aia nu sunt in stare de nimic, fara americani se stergeau nemti mei la fund cu ei

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Că nu va urma acest război. Dar vor urma negocieri asupra păcii, prin care România va fi afectată.

| Drimmero a răspuns:

Rusia doar isi umfla muschii, vrea sa intimideze, nu sunt atat de cretini rusii incat sa riste sa declanseze un razboi mondial, de fapt nimeni nu ar risca asta, nici macar dilaul ala de Kim, stiu cu totii ce ar insemna un al 3-lea razboi mondial si ce pagube ar fi, iar probabiliatea ca Rusia sa duca un razboi vs Europa si Nato e destul de mic, ar pierde fara doar si poate. Rusii raman doar un dulau care latra mult dar care e constient ca trebuie sa stea in jurul curtii lui ca si-o ia pe cojoc.

| Mosotti a răspuns (pentru Drimmero):

Rusii nu ar pierde, s-ar distruge globul, ca va da cu nucleare si SUA si ei, am pierde toti.

| Drimmero a răspuns (pentru Mosotti):

Asta ar mai lipsi sa distruga planeta, asta ar insemna in momentul de fata al 3-lea razboi mondial. Nato=fortele europene + SUA, o lupta pe care rusii ar pierde-o, hai sa facem un exercitiu simplu de imaginatie. SUA e cea mai mai mare putere militara, pe locul 2 e Rusia, americanii pe langa ei au marile puteri europene: Germania, Franta, Anglia etc, Japonia e aliata si ea, Coreea de Sud, ce spui...nu vor pierde?

| Mosotti a răspuns (pentru Drimmero):

Vor pierde toti, ca si SUA si Rusia au nucleare sa distruga pamantu de n ori, deci e clar, nu are cum castiga vreunul, ar fi sfarsitul lumii.

| UnOmAnonim a răspuns (pentru Drimmero):

Nici eu nu credeam ca Putin invadează Crimeea, dar acum cred. De ce? Pai de ce tot masează trupe acolo? De ce tot aduce armament de la mama dracului din Siberia? De ce nu le da vacanta soldaților? De ce cheamă copiii și soțiile ambasadorilor?

| Mosotti a răspuns:

Nu va fi afectata Romania. Si nu va fi chiar daca Ukraina intra in NATO, cel multi trimiti soldati acolo sa contribuie la ajutat NATO, cum ai facut si in afganistan si in alte parti.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Deja Ucraina e partial invadata de catre rusi si tot maseaza trupe la granita, plus raboi hibrid cit cuprinde, iar tu ii zici "asa-zis razboi" de parca ar fi o furtuna intr-un pahar cu apa?

| Frank51 a răspuns:

România este în NATO, spre deosebire de Ucraina, nu este afectată.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Frank51):

Da, da. Sigur ca da. La cum actioneaza comunitatea internationala de citiva ani incoace contra actiunilor ruse, sunt sigur ca ii vor bombarda interns pe rusi cu articole denigratoare in presa si cu manifeste. Romania o sa fie invadata complet in maxim o saptamana. Ar fi mai repede, dar avem drumuri de tot ra*atul. Uite fix asta se va intampla, varianta moderna - https://en.wikipedia.org/wiki/Phoney_War

| king5151 explică:

Nu cred ca o sa fie niciun razboi, le este frica de Nato.

| Sfatuitorul2008 a răspuns:

Nu este doar un interes politic

| ciobele22 a răspuns:

Da

| gabicoo a răspuns (pentru ciobele22):

Tu care ești: Rafila sau Câmpeanu?
winking

| UnOmAnonim a răspuns (pentru gabicoo):

E Ciuca, generalul care are 4 stele datorită tezei sale remarcabile de doctorat.