| 96037 a întrebat:

Ce părere aveți de războiul rusia ucraina?

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Deocamdata nu este nici un razboi si parerea mea este ca nici nu va fi.

| mgtow a răspuns:

Poate e intimidare

| darrio2007 a răspuns:

Care razboi?

| Legion7X a răspuns:

Rusia, si-a amplasat trupele exact cum americani au urmarit să își consolideze puterea in fiecare Țară. Au acționat de ai naibi. Dacă Rusia cumva încercă să cucereasca Ucraină. România trebuie să stea în banca ei, nu contează că sunt trupe la noi.
Biden cu sigurantă nu va apăra Ucraina direct din SUA, ci prin trupe din Țarile Nato România, Croația, Polonia etc. Dar dacă Ucraina nu este în Nato Teoretic nu ar trebui Sua sa se bage. Până și Franța a pomenit că Trimite trupe în România în caz de ceva. deci se incordează pe perimetrul nostru.

România n-are nevoie să trimită trupe nicăieri mai ales contra Rusiei. Este destul că ne confruntăm cu probleme interioare din Tara asta, și deja lumea suferă. Mai bine să nu ne încordăm doar că ne pupăm cu americani. Dacă Rusia nu acceptă pe Ucraina în Nato, asta este. Ucraina trebuie sa facă un pas în spate pentru pace. Oricum nimeni nu câștigă nimic din aceste tensiuni. Lupta este doar pentru un nenorocit de titlu al satisfacției ca Ucraina să fie a Rusiei.

| omuletulofficial a răspuns:

Nu pre este vreun razboi in lume la ora actuala, daca va fi, o sa fie un razboi rece, nimic cu sange si nebunii ca in evul mediu.

| HelpingHands a răspuns:

E ceva de genul: eu cu familia mea, soția, copiii, socrii și părinții locuim într-o curte și suntem vecini cu niște rude. Astea râvnesc la pământul nostru, și sunt niște scandalagii, niște neispraviti mincinoși... (adică Rusia) încep sa rupă gardul și sa ocupe un spațiu în gradina ta, ca tu nu ești acasă, ca pământul ala îl pot cultiva ei mai bine (Crimeea). Și tu nu ai ce sa faci ca și-au legat și câinele acolo. Ce faci? Ideea este ca toată lumea sa intervină și sa ii combată pe nesimțiți! Cum? Doar n-o sa vina Mexic sa facă ordine în Ucraina? Nu? Dar, cu cine are Rusia parteneriate? Cine e prietena ei? Care sunt prietenii rudelor beligerante... Le spunem: doamne, nu maiaveti voie la magazin dacă nu va sfătuiți prietenul sa înceteze! E cam indirect! Dar, asta e! Ia sa nu mai cumpere lumea produse chinezești dacă China nu sancționează Rusia! Toți delincvenți sa fie înfometați! Chia, ia uite ce face prietena ta, nu-i mai vinde arme și nu mai cumpăra de la ei gaze! Asa vad eu soluția! Când un om o ia razna în primul rand ar trebui sa se gândească la reputație și la ce folosește ea, asa și cu Rusia!

| yungandreigawd a răspuns:

Frumos, de treaba, nota 10.

| 3824060673 a răspuns:

Depinde cine întreabă și din ce motiv. Personal dacă îți dau un răspuns sincer e posibil să fii de partea americanilor și să îmi dai vreo replică față de care singurul răspuns este evitarea.

| Lovelyrockgirl a răspuns:

Sa speram ca se va ajunge la o intelegere si nu va porni razboiul, rusii cauta sa isi extinda teritoriul si puterea de control.

| AIexutu a răspuns:

Americanii se cam plictisesc si incearca sa le forteze mana rusilor prin marionetele de la Kiev.
Doar ca Putin stie sa joace sah si le-a inteles jocul.