| geoconda a întrebat:

Ce părere aveți de educația sexuală în școli?

Răspuns Câştigător
| Forza4Milano a răspuns:

Educatia sexuala nu trebuie facuta in scoala.Este de ajuns ce iti spune parintele tau ca sa pricepi cum se fac copii.Trec in clasa a 7 a si va spun cu cea mai mare sinceritate ca la cat de obsedati si perversi sunt colegii mei asta nu va face decat sa le indulceasca placerea de a vorbi de organele genitale.Adica daca esti obsedat de filme pornografice asta nu va face decat sa iti umple capul de si mai multe chestii. A si apropo ca am citit toata conversatia din comentarii. Domnule sunserios daca in occident se drogheaza oamenii si uite cum e in Canada ard biserici si noi trebuie sa facem la fel? Rusine.

210 răspunsuri:
| geoconda explică (pentru GPA):

Jos pălăria!

| wildthing a răspuns (pentru mastadont):

Conservatorism extrem? Bah de unde le scoti bah baiatule!? Pentru ca nu sunt un ciudat ca tine, care sa considere ca elevii ar sa fie expusi prin programa scolara la Kama Sutra si la ciudatenii ale naturii gen homosexuali si transexuali, sunt conservator extrem?! Lasati bah copiii sa fie copii! Sexul e pentru adulti! Bolnavilor! Apropo, asta cu "genetic, nu suntem facuti sa ne atraga persoanele care au bagaj genetic foarte apropiat de al nostru" de unde ai scos-o? din burta!?winking Eu nu ma feresc de cuvinte si nici sa spun lucrurilor pe nume: daca esti heterosexual si ai o mama buna, i-ai trage-o, daca ai o sora buna, i-ai trage-o! Ceea ce te impiedica sa faci o asemenea grozavie, este educatia, moralitatea, rusinea, faptul ca stii ca sexul e rusinos si nu poti sa-l faci cu mama sau cu sora!

| geoconda explică (pentru mastadont):

Homosexualitatea e considerată boala psihică. Este pentru că deriva din niște frustrări. Băieți respinși de fete, fete respinse de băieți sau care se cred urâte etc. Asta e realitatea, nu ce bălmăjești tu!

| mastadont a răspuns (pentru wildthing):

Poate tu i-ai trage-o însă nu vorbi despre toată lumea că nu e așa, mai există și respect...
O dată ce apare pubertatea organismul e deja adult și pregătit pentru sex, așa că nu-mi spune mie că un copil de 11, 12 ani care deja este la pubertate nu ar trebui să știe despre sex. Dacă îți reprimi dorința sexuală că așa te învață biserica și părinții încuiați nu înseamnă că hormonii tăi nu te îndeamnă la acest lucru, de aceea avem și atâtea cazuri de mame gravide la 12 ani. Dacă tu nu vrei să-ți înveți copiii despre sexualitate, identitate de gen și formele acestora atunci e fix treaba ta, însă să nu te miri dacă o să ajungă frustrați sexual, pedofili sau violatori.

| mastadont a răspuns (pentru geoconda):

Și de ce crezi că sunt respinși și frustrați? Pentru că sunt învățați că sexul e tabu, sunt învățați să le fie rușine de sex și nu știu cum să se comporte cu persoanele de gen opus, preferând să interacționeze cu genul familiar.
Se cred urâte pentru că trăim într-o societate cu standarde foarte stricte, în care dacă nu ai 90 60 90 ești automat urâtă. Trăim într-o societate în care privim dar nu atingem pentru că ne e rușine, într-o societate în care sexul e un tabu extrem pe care îl practicăm cu ipocrizie mereu. Sexul e ceva normal, se întâmplă încă de la începuturile omenirii și va dispărea doar o dată cu dispariția ultimului organism capabil de reproducere, așa că nu-mi spune mie că e ceva rușinos să-l faci din plăcere, chiar dacă o fi și cu cineva de același gen ca tine.
Uite că și în Grecia antică erau mulți homosexuali, ba chiar era ceva normal ca un bărbat să-și ia un tânăr pe care să-l învețe despre sexualitate, dar nu se făcea atâta tamtam.

| geoconda explică (pentru mastadont):

Imi pare rau sa o spun, dar sunteti un dezaxat sexual! Bai domnule, trezește te dracu la realitate, dumneata te vezi ce scrii sau scrie robotul?! Eu știu că se ia bani, dar nici chiar în halul ăsta. Cum naiba, copii de 11?! Copii ma, copii! Dar da i încolo. Hai sa facem copii de la 1 an, ca nu e posibil, dar după mintea ta, cam așa e. E libertate, da da o dracu de libertate. Pe cine vrei să prostești? E fata cu baiat, cum a lăsat Dumnezeu! Doamne ferește ma asa caractere josnice. Mai schimba cuvantul incuiat

Bula
| Bula a răspuns (pentru geoconda):

Cantitatea imensa de informatii diverse, primite prin internet si media satureaza capacitatea (de memorare si de decizie) a creierului, care va functiona dupa reflexele (ideile) plasate, prin campanii tintite.

| wildthing a răspuns (pentru mastadont):

Pai tu ce faci mah acum, imi confirmi mie spusele!? Corect, nu i-ai trage-o maica-tii daca ar fi buna, din respect (educatie, moralitate, rusine), nu pentru ca nu ti-ar placea!
Tu ai citit mah descuiatule primul meu comentariu? Am zis eu ca nu trebuie sa stie copilul despre sex? Trebuie sa stie atat cat trebuie ca sa nu isi strice viitorul, sa nu existe acele mame de 12 ani. Citeste ce am scris, pentru ca deja ma obosesti grav si-mi pierd rabdarea cu tine. Dupa capul tau, copiii la 11, 12 ani ar trebui sa faca sex?! Mi-e scarba de tine! Baaaah! ...repet, sexul este pentru adulti! Copiii trebuie sa invete si sa-si contruiasca un viitor, nu sa le stea mintea la sex. Esti fixat pe frustrati sexual, pedofili si violatori! Ai probleme grave. Dupa capu' tau ala sec, daca nu exista ore de sexologie in scoli, vor fi copiii frustrati sexual?! De unde le scoti baaahhh?! As zice fereasca Dumnezeu de oameni ca tine, doar ca nu cred in Dumnezeu!

| geoconda explică (pentru wildthing):

Hei, de ce nu crezi in Dumnezeu!? Alt subiect fast! In fine. Ai dreptate, deja e plictisitor. E perfect normal fată cu fata si baiat cu baiat, mda. Normal

| wildthing a răspuns (pentru geoconda):

Asta e, nu cred...asa sunt eu construit sa nu pot sa accept ca exista o entitate suprema care ne guverneaza vietile, destinele. happy

| mastadont a răspuns (pentru geoconda):

După ce o să mai crești probabil că o să mai scapi de această ignoranță, dar n-am mari speranțe. Eu vorbeam de organism, care e adult și capabil de reproducere o dată cu pubertatea. Ce contează că are 11 sau 35 de ani când se întâmplă? Pubertatea nu o controlezi tu când vine ci se întâmplă când organismul e pregătit. După cum spuneam, dacă nu știi despre sex nu înseamnă că nu simți nevoia, așa că e mult mai bine să cunoști ce este sexul și care sunt metodele de prevenție și protecție împotriva bolilor și a sarcinilor nedorite.
Dumnezeu nu are nici-o treabă cu asta pentru că nu există, este doar un personaj imaginar care are scopul să vă spele creierele și să vă facă să urmați o doctrină stupidă și imbecilă. Dacă homosexualitatea nu e ceva normal atunci de ce a lăsat acest așa-zis dumnezeu ca unele animale să aibă comportamente homosexuale?
Câteva exemple ar fi lebedele negre, la care aproximativ un sfert din populație au comportamente homosexuale, albatrosul, termitele, gândacii, pinguinii...
Omul pare a fi singurul animal atât de prost încât să creadă într-un dumnezeu inexistent și să-și reprime impulsurile precum și să renunțe la libertate din acest motiv.
https://en.wikipedia.org/wiki/Homosexual_behavior_in_animals

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O parere foarte buna

| mastadont a răspuns (pentru wildthing):

După mintea ta ar trebui ca toți să facem sex doar la 30 de ani LOL.
Eu am terminat aici, n-are rost să-mi bat gura de pomană cu imbecili, reduși mintal și frustrați sexual ca tine. Sexul e una dintre cele mai mari plăceri pe care le poate simți un om, să te ferești să-l faci și să vorbești despre el e o aberație indusă de anii de sclavie în care am fost ținuți de pumnul de fier al clerului.

| geoconda explică (pentru mastadont):

Eu am spus că au comportament din ăsta doar când nu au încotro! Genul ăsta de oameni bagă în față numai prostii, minciuni.
Dacă au pe cineva de sex opus, câinii nu se... între masculi si nici lebedele vieții! Dar dacă le lași mascul-mascul, femelă-femelă și nu au de sex opus... nu vor avea încotro.Au pus doi pinguini masculi împreună, de exemplu, și vaaaaai, ce făceau ăia, cercetările vietii, Păi dacă nu aveau femelă! Ți-am dat exemplul pe care îl știu toți țăranii cu curcile fără curcan. Chiar se calcă între ele. Dar asta nu inseamna ca e NORMAL. Fac asa de nevoie, de lipsă, Dacă aduci curcan în curte, curcile se potoloesc?

| geoconda explică (pentru mastadont):

Dacă tăceai, filozof rămâneai!

| Alex08062018 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui introdusa

| wildthing a răspuns (pentru mastadont):

Si daca as fi spus (ceea ce nu am spus) ca trebuie sa facem sex la 30 de ani, tot as fi fost infinit mai sanatos la cap decat unu' ca tine, care sustine ca ar trebui sa faca sex copiii de 11 ani! Mi-e scarba de tine! Auzi la el, ca sunt "frustrat sexual"! Logica beton! Pai daca as fi fost frustrat sexual, as fi fost obsedat de sex bai "descuiatule", as fi facut propaganda mizerabila pe care o faci tu, cand spui ca trebuie sa fie expusi copiii la sex de la varste cat mai fragede! Esti dezgustator! Eu nu am nimic imptriva sexului, doar ca trebuie facut de adulti, nu de copiii! Repet, lasati copiii in pace, lasati-i sa fie copiii, nu-i pervertiti! O sa incerc sa nu-ti mai raspund, pentru ca scarba pe care o simt fata de tine e mult prea mare, dar acum depinde si cat de tare ma vei provoca in continuare...si s-ar putea sa nu reusesc sa ma abtin.

| mastadont a răspuns (pentru geoconda):

N-am treabă eu cu exemple din curtea ta, eu ți-am dat exemple științifice. Dacă citești cu atenție ce scrie acolo, aproximativ un sfert din acele lebede au comportamente sexuale, chiar dacă trăiesc în stoluri largi în care au și femele.
Mai informeazăte și dup-aia vorbește, că din curte e greu să cunoști lumea.

| geoconda explică (pentru mastadont):

Stai linistit, ca nu am asa ceva, deși, daca as avea, as fi bogată, mai bogată ca tine și ca mintea ta sărăcăcioasă. Stai chill, ca din cate stiu eu la vârsta mea, nu ai sa stii tu nici la 70 de ani, daca ii apuci. Închei aici discuția, lucrător la SRI

| mastadont a răspuns (pentru geoconda):

Nu pentru SRI lucrez ci pentru Bill Gates, vreau să te conving să te lași vaccinat ca să-ți bag un chip prin care să te controlez. Iar aberezi, vezi că o dai în teorii ale conspirației deja.

| geoconda explică (pentru mastadont):

Nu dragă! Sunt filosof sub acoperire, în ciuda celor 15 ani

| zurick a răspuns (pentru geoconda):

Nu vrea nimeni să prostească pe nimeni, ci să educe. Iar BOR nu trebuie să se bage în așa ceva. Și da, sunt mai multe identități de gen, și e benefic să te identifici cu una decât să nu fii ok cu tine. Doar pentru că ești cis, nu înseamnă că toți sunt.Cu ce te deranjeaza dacă cineva nu e ce gen vrei tu să fie? Trebuie să se cunoască noțiuni de protecție, informațiile despre bolile cu transmitere sexuală etc
Și țin să te contrazic, nu se învață materii utile, nu pentru ca nu ar fi utile de știut, ci pentru că programa e foarte prost făcută și contează cantitatea, nu calitatea.

| Mirel4412 a răspuns (pentru suntserios):

De ce vrei sa fi criminal si sa promovezi contraceptia?

| zurick a răspuns (pentru wildthing):

1. Dar e ok ca fetele să o facă? Nu vezi ca e un fetish pentru voi? Ce-ți pasa ție cine cu cine vrea să fie?
2. A fi ateu nu înseamnă că ești open mind ( nu înseamnă nici opusul, dar ăsta nu e un motiv pentru care a fi open mind ) Crezi ca nu poți fi ateu și homofob? Și nu e nevoie să crezi într-o divinitate pentru a fi om
3. Nu există propangandă pentru așa ceva. Te naști fiind atras de un anumit gen, atât. Nu poți schimba ceva. Ideea e să știm sa fim oameni și aceste reacții la ură nu sunt ok.
4. De ce sexualizezi copii? E ok să presupui ca Andrei vrea o iubită?
5. Mie mi-e scârbă de homofobi.

| Mirel4412 a răspuns (pentru mastadont):

O societate in care privim, dar nu atingem ai spus? Iti fac eu programare la psihiatru sau te duci nesilit?

| geoconda explică (pentru Mirel4412):

Bravo!

| wildthing a răspuns (pentru zurick):

Tu esti sanatos la cap? Cine sexualizeaza copiii!? Tocmai ca eu am spus sa-i lasati in pace sa fie copii, nu sa-i pervertiti!
Da e ok ca femeile sa o faca! De ce? Pentru ca lesbienele mi se par hot, iar homosexualii mi se par mega dezgustatori si nu dau doi bani pe "corectitudinea politica"! Nu sunt homofob ci sunt homoscarbit, pentru ca nu mi-e frica de homosexuali, ci mi-e scarba de ei.
Poate te nasti find atras de un anumit gen, nu ma intereseaza, dar nu discuta asta in scoli. Daca esti homosexual, trans sau ce-oi mai fi tu, tine-o pentru tine, nu ma forta pe mine sa stiu despre tine, nu forta copiii la scoala sa stie despre tine. Daca esti homosexual, de ce vrei sa se invete la scoala despre tine si despre orientarea ta? Traieste-ti viata pentru tine, nu te baga pe gatul altora.

| zurick a răspuns (pentru wildthing):

1. Faptul că tu cinsideri lesbienele hot, te face un misogin prost și homofob, și da eu sunt sănătoasă la cap, de tine nu știu ce să zic...
2. Este predat copiilor, pentru a înțelege că e ok să fii așa, pentru a inspira la empatie. Și nu poți deveni gay, doar așa te naști.
3. Tu ești cel ce sexualizează lesbienele... sunt scârbită
4. Ești ignorant și sper din tot sufletul să nu ai copii...

| geoconda explică (pentru wildthing):

Homosexuali=lesbiene, la fel cum femeia=bărbat, nu e nici o diferenta. Ca vezi tu femeile care fac asta si iti place, e altceva.

| wildthing a răspuns (pentru geoconda):

Stiu ca lesbianismul e homosexualitate feminina, dar cand spun "homosexuali" ma refer la barbati...si da, imi plac mie lesbienele si nu am nimic impotriva lor. Nu ma intereseaza absolut deloc sa fiu impartial. Vreau sa discriminez. Nu suport homosexualii si imi plac lesbienele.