| geoconda a întrebat:

Ce părere aveți de educația sexuală în școli?

Răspuns Câştigător
| Forza4Milano a răspuns:

Educatia sexuala nu trebuie facuta in scoala.Este de ajuns ce iti spune parintele tau ca sa pricepi cum se fac copii.Trec in clasa a 7 a si va spun cu cea mai mare sinceritate ca la cat de obsedati si perversi sunt colegii mei asta nu va face decat sa le indulceasca placerea de a vorbi de organele genitale.Adica daca esti obsedat de filme pornografice asta nu va face decat sa iti umple capul de si mai multe chestii. A si apropo ca am citit toata conversatia din comentarii. Domnule sunserios daca in occident se drogheaza oamenii si uite cum e in Canada ard biserici si noi trebuie sa facem la fel? Rusine.

210 răspunsuri:
| geoconda explică (pentru DarthNiger):

Există deja în școlile din România materii (în afară de biologie) al căror conținut este perfect adecvat predării noțiunilor necesare elevilor pe teme legate de acest subiect: "Consiliere si dezvoltare personală", Educație pentru sănătate",,, Adolescență și autocunoaștere")
#liber_la_prosteală?
E oare nevoie de un curs special la școală pentru asta? NU! Progresismul care ne este băgat pe gât de psihopații din vest, ne-a prostit complet.
Vor să indoctrineze băiețeii de câțiva anișori că e ok să se iubească cu alți băieței!?
Citez:,, Părinții din România nu fac acasă dezvoltare cu copilul că au fost si ei la randul lor crescuți în mediul ortodoxo-conservator și cu frica de vest că îi face gay" - da, măi, să fii gay e perfect normal, e la fel de normal cum e să te crezi COPAC? sau DELFIN?
Și foarte mulți tik-tokeri care promovează ca nebunii! Doamne! Păi vă spun eu și încă cineva, că sunt platiți! Dacă convingi tineretul, deții puterea.
Va fi mai mult o bătaie de joc ori o pierdere de timp, fiindcă fetele care fac copii la 14 ani, vor face în continuare!
Am fost întrebată:,, Cum va decurge practica la această materie?",, Ce te faci dacă rămâi corigentă?" -Îți pui mâinile în cap, nu alta!?
Nu poți să-i dai copilului cuțitul să se joace, se va răni! Este o anomalie!
#DATICUREVENEALA

| GabiDumitrescu a răspuns:

Aia care lipseste cu desavirsire? Si ai dat funda unui raspuns al unui copil complet deplasat - raspunsul, copilul o fi de treaba. Nu de alta, dar iti si detaliez de ce - zice ca toti sunt obsedati de pornografie. OK, CINE E DE VINA CA AU ACCES LA PORNOGRAFIE? Parintii si lipsa de educatie pe care o primesc acasa! Nu vor primi educatia asta acasa, stai usor. Placerea de a vorbi de organele genitale? SERIOS? Educatia sexuala NU e despre organele genitale cit de comportament, constientizarea a ceea ce e abuz, ceea ce inseamna acord, ce e ala viol, care pot fi consecintele unei vieti alandala din punctul asta de vedere, despre protectie, despre metode contraceptive si eficienta lor, despre zecile de boli frecvente cu transmitere predominant sexuala, si mult altele.
P.S. @PrinceBelgium: Tu ai habar de ce ard aia biserici in Canada? Bazaconiile care vi se baga in cap la "religie" la scoala cum ti se par? Daca faci "religie" si nu "indoctrinare extremist-ortodoxa" te rog sa imi povestesti si mie despre paganism, budism, panteism. Asa, de incalzire.

| InYourPants a răspuns (pentru anonim_4396):

,,Nu sunt pro contracepție''

Adica tu o sa faci sex de 2-3 ori in viata cat sa te reproduci si atat?

| InYourPants a răspuns (pentru Frank51):

Exact, lor le frica de cuvantul ''educatie'', nu de ''sexuala''.

| InYourPants a răspuns (pentru geoconda):

Nu exista realitatea ta si realitatea mea cand vine vorba de sex, copiii la fel se fac.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru InYourPants):

De unde ai dedus asta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred că nu privește pe nimeni în afară de bărbatul meu câți copii voi face...e ceva personal.

| InYourPants a răspuns (pentru anonim_4396):

Normal ca e personal. Dar cand spui ca nu esti pro-contraceptie, e ceva dubios si grotesc acolo. Tu nu pari isteata ca sa te poti intretine pe bani multi singura. Sper sa gasesti unul cu bani care sa iti accepte 20 de copii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru InYourPants):

Care e partea grotească în a-ți dori o familie mare alături de omul pe care îl iubești? Iubirea unei mame nu se împarte la câți copii are, ci se multiplică. Dar într-o societate hedonistă e greu de înțeles acest lucru.

| Drimmero a răspuns:

E necesara, am fost mereu pro si voi fi, dar nu ai ce face cu limitatii astia de la Bor si cu slugile de serviciu ale lor. Intotdeauna biserica va fi impotriva educatiei, nu stiu cat va mai tine circoteca lor manipuland prin frica omenirea dar sunt constienti ca puterea lor scade de la o zi la alta.

| InYourPants a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai probleme cu intelegerea unui text? Ti-ai luat bacul?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru InYourPants):

Da, cu 9, 00 la română. Altceva?

| InYourPants a răspuns (pentru anonim_4396):

Deprimant.

| geoconda explică:

Ce păcat că sunt la feminin! Faza e, că am cunoscut oameni de serviciu care aveau o facultate, Asta Nu înseamnă că erau prosti, poate nu mai erau posturi prin zona lor, dar, mare atenție, bine ca esti tu deștept, ca parlamentarii, tu esti sus, nu? Esti departe! Esti pe dracu! Vrei sa avem toți aceeași părere că tine, uite ca eu sunt mai strălucită!

| geoconda explică (pentru Drimmero):

Crezi in Dumnezeu? happy

| geoconda explică:

Mă bucur să văd că mai există oameni care gandesc ca mine!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru geoconda):

Cum ginditi mai? CE GINDITI? Nu, nu ginditi, sinteti niste bigoti nenorociti! Ii faceti pe altii nu-stiu-cum pe cand voi aveti impresia/va imaginati ce fac aia in intimitate. Ei bine, eu, ca heterosexual necredincios si consumator relativ avid de pornografie, nu ma gindesc absolut deloc ce face un cuplu pe care il vad pe strada sau cu care locuiesc in bloc. Pur si simplu. E treaba lor. Hai, zi-ne cum sunt scirbosi si veganii sau vegetarienii. Sau aia care maninca mici. Budistii care nu se inchina fantomei barboase! Hai, zi-ne, apoi fa-i pe altii ipocriti!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru geoconda):

Si pe ea cine a invatat-o? Te-a invatat maica-ta cum se suge corect un peni$? In ce consta legarea trompelor, ce e ala sterilet, sau macar cum e cu calendarul si ce eficienta are? Despre infectii vaginale? Hai, zi-ne ce te-a invatat maica-ta!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru geoconda):

Sexualitate: Totalitate a fenomenelor legate de viata sexuala.
Sexualitatea priveste deopotriva trupul (totalitatea organelor si caracterelor legate de functia sexuala) si spiritul (erotismul, senzualitatea, sentimentul de iubire).
Da mai, e rusinos. A dracului de rusinos.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru wildthing):

Hai, poate imi scrii si mie de ce mi-ai dat nefolositor si eronat. Nu am nimic impotriva parerilor diametral opuse, dar sunt foarte curios de justificarea lor.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

"Exceptând orice fel de propagandă, desigur." Propaganda cre(s)tina ti se pare ok, nu?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru mastadont):

Intr-adevar, insa daca stai sa faci niste statistici la noi, o sa vezi ca in trei sferturi din cuplurile cre(s)tine "traditionale" bietele femei habar nu au ce e ala org4sm...

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru mastadont):

Aici trebuie sa te contrazic, din pacate. Stiu si cazuri de adulti in situatia ei. Propaganda bagata pe git in familie si in scoala da nastere unor zeloti zombificati precum ea fara sa fie nevoie ca cineva sa plateasca ceva cuiva. Lipsa de educatie + viata de rahat + promisiunea unei vieti de dupa moarte in care totul va fi bine combinata cu amenintarea unui foc vesnic in cazul in care te pune naiba sa gindesti cu capul tau = citi crezi ca pot rezista la combinatia asta fatala?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru wildthing):

Statisticile te cam contrazic, puisor. "Ceea ce te impiedica sa faci o asemenea grozavie, este educatia, moralitatea, rusinea, faptul ca stii ca sexul e rusinos si nu poti sa-l faci cu mama sau cu sora!" Ca sa vezi, in biblie zice ca e ok si ne tragem toti din incesturi repetate de-a lungul a sute de ani, oricum...

| mastadont a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Hahaha, bine punctat, ai dreptate.
Asta îmi aduce aminte de clipul ăsta, un exemplu perfect de cât de culți sunt românii: https://www.youtube.com/watch?v=3B1G7DRSCag

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru geoconda):

Si credinta intr-un barbos din cer care vegheaza la cit ii faci campanie pe TPU e o boala psihica cu mult mai apriga decat ORIENTAREA SEXUALA. Conform logicii tale, veganii si vegetarienii sunt si aia bolnavi psihic. Sau cei care asculta jazz, muzica simfonica, sau metal.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru mastadont):

Daca le dai un quizz rapid astora, nu sunt in stare sa iti defineasca menstruatia, clitorisul, sau pubertatea. Mai usor dresezi o piatra sa danseze decat sa ajungi la vreun numitor comun cu bigotii astia zombificati...

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru geoconda):

Uite o blestematie aici, pentru tine. Se cheama STIINTA: https://ro.wikipedia.org/wiki/Pubertate

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru wildthing):

Wow, oare cum ar fi sa afle copiii la orele alea de "sexologie" cum ca masturbarea nu e o vina, ci ceva care se intampla la mai bine de trei sferturi din ambele sexe si totusi sa afle si ce se intampla cu organismul lor si de ce nu ar trebui sa se masturbeze de 6 ori pe zi? Hai sa ii lasam cu obscurantismul religios, le bagam povesti ca vor orbi si ii bate dumniedzau, sa se chinuie, mama lor de perversi! Auzi tu, sex. Cum sa ii inveti despre m4sturbare, ca sigur dupa aia o sa se apuce sa practice daca inca nu o facusera! sau nu. Si eu am vazut reportaje despre cit de gustoase ar fi lacustele, dar nu maninc lacuste.

| ForeverAlone97 a răspuns:

151 raspunsuri laughing