| geoconda a întrebat:

Ce părere aveți de educația sexuală în școli?

Răspuns Câştigător
| Forza4Milano a răspuns:

Educatia sexuala nu trebuie facuta in scoala.Este de ajuns ce iti spune parintele tau ca sa pricepi cum se fac copii.Trec in clasa a 7 a si va spun cu cea mai mare sinceritate ca la cat de obsedati si perversi sunt colegii mei asta nu va face decat sa le indulceasca placerea de a vorbi de organele genitale.Adica daca esti obsedat de filme pornografice asta nu va face decat sa iti umple capul de si mai multe chestii. A si apropo ca am citit toata conversatia din comentarii. Domnule sunserios daca in occident se drogheaza oamenii si uite cum e in Canada ard biserici si noi trebuie sa facem la fel? Rusine.

210 răspunsuri:
| geoconda explică (pentru wildthing):

Adică, vreți să nu existe educație sexuală în școli pentru băieți, dar la femei nu Aveti nimic împotriva?!

| wildthing a răspuns (pentru zurick):

Nu trebuie sa existe empatie fata de homosexuali. Nici nu trebuie prigoniti, dar nici promovati. Copiii nu au de ce sa invete despre homosexuali. Cand vor creste, daca vor fi atrasi de barbati, e treaba lor, dar pana atunci, lasa-i in pace, nu le baga homosexualismul in cap! Apropo, ma doare fix in pool@ ca esti tu scarbita ca sexualizez lesbienele! Le voi sexualiza in continuare si ma voi excita maxim cand isi dau limbi in peezda! Mars de aici!

| wildthing a răspuns (pentru geoconda):

Eu vorbesc despre barbati si femei, nu despre baieti si fete. Baietii si fetele sunt copii si trebuie lasati in pace, nu trebuie pervertiti. Baietii si fetele trebuie sa se gandeasca la invatatura si la a-si construi un viitor, nu sa se gandeasca la sex. Au timp sa faca asta cand vor deveni barbati si femei.

| zurick a răspuns (pentru wildthing):

" Marș "
Așa educație... uite de asta trebuie educație sexuala, să nu mai existe masculi feroce ca tine happy

| wildthing a răspuns (pentru zurick):

Acel "mars" a fost pentru ca m-ai facut "prost". Nu sunteti voi feministe,? Nu vreti voi sa fiti egale cu barbatii!? Te-am tratat ca pe un barbat...m-ai atacat, ti-am raspuns cu aceeasi moneda!winking

| wildthing a răspuns (pentru zurick):

Si inca un lucru... vreti educatie sexuala ca sa nu mai existe "masculi feroce"? Vreti ca barbatii sa se transforme in fetite, nu?! Asta va e misiunea!winking

| mastadont a răspuns (pentru wildthing):

Am zis că nu mai comentez pe aici dar când văd de câtă ipocrizie și homofobie dai dovadă chiar nu mă pot abține.
Ești exemplu clasic din cauza căruia trebuie educație sexuală în școli. Dacă erai învățat despre aceste lucruri la școală și nu din filme p orno probabil că ai fi avut altă atitudine. Faci de râs bărbații iar specimenele ca tine ar trebui excluse de pe internet, ești o rușine pentru sexul masculin și sper să nu facă nici-o femeie greșeala de a avea o relație cu un asemenea misogin homofob.

| geoconda explică (pentru wildthing):

Wildthing, câți ani ai?

| wildthing a răspuns (pentru mastadont):

Pai e normal sa te simti lezat de ceea ce spun, daca tie iti plac baietii! Acum e clar! Vrei educatie sexuala in scoli, cu informarea copiilor despre identitatea de gen si alte asemenea mizerii, ca sa fie cat mai multi din astia ca tine, sa nu te simti singur! Imi vine sa vomit cand ma gandesc ca existi.

| wildthing a răspuns (pentru geoconda):

Doar nu iti inchipui ca o sa si spun cati ani am.winking

| geoconda explică (pentru wildthing):

De ce?

| wildthing a răspuns (pentru geoconda):

Pai de ce as face-o?

| mastadont a răspuns (pentru wildthing):

Nici de cum, ba chiar îmi plac doar femeile. Cred însă cu tărie în libertatea de exprimare precum și în libertatea de a face ce dorești atâta timp cât nu limitezi libertatea altora. Mai cred și în egalitatea între oameni, concept care ție îți e străin din câte văd. Îmi vine deja să vomit de câtă scârbă îmi provoci.

| geoconda explică (pentru wildthing):

Aa, nimic, doar ma interesa să văd. la ce varsta gandesc oamenii asa.

| wildthing a răspuns (pentru mastadont):

Bah daca ai sti cat de mult ma bucur ca iti provoc scarba! Imi place enorm sa provoc scarba progresistilor spalati pe creier, care se aseaza in genunchi pentru ca asa au primit ordin.

| wildthing a răspuns (pentru geoconda):

Adica asa...cum?

| geoconda explică (pentru wildthing):

Nu e în sens rău. Doar aveam o curiozitate, dar de nu vrei să spui, asta e, că a mai fost.

| wildthing a răspuns (pentru geoconda):

Nu vreau sa spun. happy

| geoconda explică (pentru wildthing):

40 de ani, ok, ok, am inteles

| wildthing a răspuns (pentru geoconda):

Ce algoritm ai aplicat? happy

| geoconda explică (pentru wildthing):

Eh, nu spun happy

| Mosotti a răspuns:

Eu am o parere buna, e necesar sa stie elevu ce si cum, mai ales ca acum in jur de 13 ani pot incepe relatiile, sa stie in mod special sa se protejeze si sa le intre in cap asta, sa devina un reflex.

| Mosotti a răspuns (pentru Mirel4412):

Trebe mai devreme, in Spania se face din clasa 1-a.
E simplu de ce, pentru ca deja pe la 13-14 ani incep relatiile, si ei sa aiba indoctrinat in inconstient educatia sexuala, sa o aplice.
Nu te trezesti sa le faci educatia exact cam cand incep sa se f.

| DarthNiger a răspuns:

E o necesitate fiindca suntem pe locul 1 in Europa la mame adolescente.

| geoconda explică (pentru Mosotti):

În curând (e propunere deja în Europa) o să fie valabil că nu e pedofilie dacă ai peste 12 ani și ai fost de acord! Adică consimțământ al unor copii, al unor persoane considerate fără discernământ...deci vezi scopul? Nu îi mai arestează nimeni că aduc fetițe pe insulele lor

| geoconda explică (pentru DarthNiger):

Și crezi că dacă ar fi asta o materie in școală și s-ar aplica, să zicem, nu ar mai exista mame minore?

| Mosotti a răspuns (pentru geoconda):

13, in Germania e varsta de 13, insa cred ca intre minori doar, adica cu unu de 17 ani, ai voie sa consimti.

| Mosotti a răspuns (pentru geoconda):

Pai ar trebui sa fie mai putine, ca doar occidentul are rezultate ca urmare a educatiei.
Or sa mai fie mama minore alea din familiile dezorganizate care nu se duc la scoala.

| DarthNiger a răspuns (pentru geoconda):

Daca ar exista, nu ar mai fi asa de multe, nu ca nu ar mai fi deloc, la tara, la sate si comune in general unde oamenii au parte de educatie mai putina si nu au surse de informare, este foarte necesar.
Asa poate nu o sa mai existe copii abandonati pe strazi sau orfelinate pline ochi.

| zurick a răspuns (pentru wildthing):

De ce sunt sigura că nu știi ce e ăla feminism... Ia surprinde-mă ce e
Acel " marș " e de bulevard, dovadă a unei educații insuficiente. Reacționezi ca un minor care se crede cool laughing ceea ce e amuzant și penibil.
Suferi și de toxicitate masculină, sublim.
Nu, nu vreau ca bărbații să se transforme în fetițe, vreau ca fiecare să poată fi așa cum este. Dacă vrea să se machieze, să o facă, dacă vrea să poarte rochie la fel, dacă vrea să-și arate emoțiile foarte tare, la fel dacă îi plac chestiile așa-zise " feminine "
Apropo, transman=man
Transwoman=woman
Ca să nu-mi răsucești vorbele happy