| itslikeadream a întrebat:

Ce parere aveti de Facultatea De Limbi Moderne Aplicate? Eu invat in strainatate, Italia, si as dori sa ma intorc in Romania si sa urmez aceasta facultate la Engleza-Italiana in Cluj, am primit pareri pozitive si negative in egala masura, dar inca nu reusesc sa ma decid. Ce dezavantaje as avea? Ce viitor imi pot face? Este o facultate buna?

1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

Tu fa ce iti place, lasa-i pe restul cu opiniile lor.
Poti lucra in invatamant, in firme ca translator de conferinte sau ca translator oficial al firmei, sa cooperezi cu edituri pentru traducere si interpretare a cartilor/poezilor etc., in turism