| florinflo a întrebat:

Ce parere aveti despre exterminarea evreilor pusa la cale de nazisti si cine urma dupa ce evreii erau exterminati?

Răspuns Câştigător
| Denisa444 a răspuns:

Tragic totul

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

A fost o crima abominabila impotriva umanitatii. De altfel, in paralel cu evreii, au fost ucisi si foarte multi altii, respectivi rromi, alienati mintal, opzanti politici, prizonieri de razboi (mai alesi rusi), persoane din teritoriile ocupate. De altfel politica dusa de Hitler si acolitii urmarea exterminarea ori transformarea in persoane aservite, mai putin ori mai mult, a tuturor celor de rase socotite de ei neariene. Numai bine!

| georgesur a răspuns:

@MadnessCaffe, gresesti, mama Evei, Franziska Braun, născută Kronburger, provenea dintr-o familie foarte credincioasă, Fanny fiind crescută conform rigorilor romano-catolice.
http://ro.wikipedia.org/wiki/Eva_Braun

| MadnessCaffe a răspuns:

Hitler avea o ura fata de evrei, de aia vroia sa ii extermine, desi ciudat, sotia lui era tot evreaica.Nu cred ca ar fi urmat nimeni dupa deoarece nu ar fi putut lupta contra tuturor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Urmau tiganii.

| ernestod a răspuns:

O parere bunalaughing