| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre faptul ca ministrul educatiei, Monica Anisie, a anulat dezbaterea cu Selly ce urma sa aiba loc mâine("pe motiv de covid")?

10 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Pentru că nu a avut niciodată vreo intenție de a discuta cu Selly.
O interesează alegerile parlamentare acum, înainte au fost localele.
Da, de politețe a acceptat, dar nu e obligatoriu să se vadă.
Oricum, au fost mulți "Selly", care au eșuat lamentabil în a schimba ceva!
Există multe alte interese, mai presus de orice, care nu vor a se schimba nimic!
Învățământ nu înseamnă doar elev, profesor. Înseamnă și auxiliare. Multe auxiliare împărțite "clienților"!
Nu se va schimba nimic!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Irelevant.
oricum era o dezbatere fara urmari.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nicio parere, nici nu stiam despre asta si nici nu as fi vrut sa stiu ca... putin conteaza pentru cineva in lumea asta. Adica pe cine intereseaza asa ceva? :/

| suntserios a răspuns (pentru DoarBogdan):

Daca am fi avut un guvern deschis la dialog serios cu societatea civila interesa pe multa lume. Dar cu atat birocratie si constipare... pe nimeni probabil.

| DoarBogdan a răspuns (pentru suntserios):

Pai si daca ai merge tu sa vorbesti cu fostul ministru al educatie sau ca ar merge Einstein, ar interesa pe cineva? Si daca da, in ce caz?
In fiecare zi de pe Pamant lumea are de aface cu birocratia asta aiurita (in unele locuri mai putin, ce este drept) si ar trebui sa ne intereseze pe toti? Dar m-am referit doar in cazul de fata al lui asa zisul Selly, ca... nu vad legatura cu aceasta persoana.

| suntserios a răspuns (pentru DoarBogdan):

Repet, daca ministrul ar fi cu adevarat dispus la dialog si ar schimba ceva acel dialog. Si ar trebui sa ne intereseze pe toti ce se schimba in sistemul de invatamant.

| DoarBogdan a răspuns (pentru suntserios):

Pai da, aici ai dreptate, ar trebui sa ne intereseze pe toti ce se schimba in sistemul de invatamant. Dar tot nu vad legatura cu acea persoana (dar nu o lua in nume de rau) ^_^

| suntserios a răspuns (pentru DoarBogdan):

Selly e o persoana influenta, clar are mai multa tractiune cand cere un interviu decat eu sau tu, plus copilul nu e chiar prost si abia a trecut prin scoala.

| Furnicuta000 a răspuns:

Cred ca ii e frica de aceasta dezbatere. Selly are o audienta uriasa si e si foarte destept, ar putea sa o desfiinteze in primele minute laughing

| unu3doi2trei1 a răspuns:

Prima dată a anulat pe motiv că nu ar fi fost anunțată că o participe și presa. Nu știam că urma să aibă loc mâine dezbaterea, ce pot să zic, vom vedea la a treia încercare, ce va fi, dacă va mai încerca.