| WalterWhite a întrebat:

Ce parere aveti despre recuperarea orelor sambata? Vi se pare corect?

Răspuns Câştigător
| wtxwhdxifdjebdd a răspuns:

Da sad.Mi se pare o retarzie.Profesorii au cateva lectii de predat iar apoi freaca menta cu recapitularea. Ceea ce nu-i musai de facut totusi si putem trai si fara sa recuperam niste ore.Esentialul e ca multi nu sunt atenti oricum si daca sunt o fac doar pentru liceu, ca apoi sa aiba o facultate mai buna ca apoi sa aiba un loc bun de munca.Loc de munca unde aproape sigur nu le vor folosi toate astea.Asa ca daca e "atata interes pentru scoala" si in locurile de munca o sa-ti foloseasca atata de tare "modurile verbelor", de ce a scris Nenumescovici comentariul asta, la ce a vrut sa se refere cand a scris o asemenea analfabetie, atuncide ce se preda atata materie care oricum nu se va invata sau se invata dar se va uita mai mult ca sigur si dupa liceu nu se va mai relua? Si de ce nu se preda esentialul? Nu stiu daca ai observat dar scoala in tarile straine e bazata pe practica, sunt mia putin obiecte la care se predau esentialul.Concluzia? In Romania se preda foarte mult fata de celelalte tari si este fundul Europei. Daca s-ar preda esentialul sunt convins ca s-ar invata mai mult pentru ca e mai putinwinking si romanii ar avea si o cultura generala mai buna, la fel si cu practica daca orele astea de pomana sunt inlocuite cu practica.Nu sunt impotriva scolii dar e exagerata, in opinia mea.Sunt lucuri care chiar trebui sa le invatam, dar bazaconiile pur si simplu sunt prea multe.Prietene eu in a 8-a am 7 ore de scoala pe zi, stiu ca e putin dar pentru cei ca mine chiar inseamna mult.Si nu doar in a 8-a. Aproape la fel si in anii precedenti.Pentru ce? Pentru sila fata de cunoastere.Ar trebui sa ne placa scoala, cdeoarece cunoastem mai bine lumea in care traim.Dar se pune accent pe kk. turi nu pe cei folositor.

13 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Daca nu se descriau zilele de 2 si 3 mai ca fiind "libere", era foarte corect. Dar fiindca s-au descris ca fiind libere, e o tampenie. Daca le recuperam, nu mai sunt libere.

| Chαяtreux a răspuns:

Nu mi se pare corect. Adica oricum anul trecut am avut 2 saptamani vacanta.

| venilla a răspuns:

Noua ne-a zis deja o profa sa nu venim la ultima ora...alta ne-a zis ca nu ne pune absente laughing

| WalterWhite explică:

Si o sa mergeti sambata?

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns (pentru WalterWhite):

Da sad.Mi se pare o retarzie.Profesorii au cateva lectii de predat iar apoi freaca menta cu recapitularea. Ceea ce nu-i musai de facut totusi si putem trai si fara sa recuperam niste ore.Esentialul e ca multi nu sunt atenti oricum si daca sunt o fac doar pentru liceu, ca apoi sa aiba o facultate mai buna ca apoi sa aiba un loc bun de munca.Loc de munca unde aproape sigur nu le vor folosi toate astea.Asa ca daca e "atata interes pentru scoala" si in locurile de munca o sa-ti foloseasca atata de tare "modurile verbelor", de ce a scris Nenumescovici comentariul asta, la ce a vrut sa se refere cand a scris o asemenea analfabetie, atuncide ce se preda atata materie care oricum nu se va invata sau se invata dar se va uita mai mult ca sigur si dupa liceu nu se va mai relua? Si de ce nu se preda esentialul? Nu stiu daca ai observat dar scoala in tarile straine e bazata pe practica, sunt mia putin obiecte la care se predau esentialul.Concluzia? In Romania se preda foarte mult fata de celelalte tari si este fundul Europei. Daca s-ar preda esentialul sunt convins ca s-ar invata mai mult pentru ca e mai putinwinking si romanii ar avea si o cultura generala mai buna, la fel si cu practica daca orele astea de pomana sunt inlocuite cu practica.Nu sunt impotriva scolii dar e exagerata, in opinia mea.Sunt lucuri care chiar trebui sa le invatam, dar bazaconiile pur si simplu sunt prea multe.Prietene eu in a 8-a am 7 ore de scoala pe zi, stiu ca e putin dar pentru cei ca mine chiar inseamna mult.Si nu doar in a 8-a. Aproape la fel si in anii precedenti.Pentru ce? Pentru sila fata de cunoastere.Ar trebui sa ne placa scoala, cdeoarece cunoastem mai bine lumea in care traim.Dar se pune accent pe kk. turi nu pe cei folositor.

| mona a răspuns:

Este corect din moment ce in 2 si 3 sunt zile libere, trebuie recuperate si orele astea cumva...nu?

| Vans a răspuns:

Mă piş pe sistemu după care funcţionează şcolile din România.
Nu mă duc. Sâmbătă e ziua mea liberă orice motive ar băga. Poate să îmi pună şi 100 de absenţe, poate să îmi scadă nota la purtare(că se vorbea de aşa ceva la mine în şcoală) că nici măcar nu-mi pasă.
De ce ne-o dat liber, ca să recuperăm? Mai bine nu ne dădeau alea 2 zile libere şi gata, da nu ai ce să ceri de la tâmpiţi ca ăştia.

| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

Mie nu mi se pare, Oricum eu nu merg fiindca am avut norocul sa fac sinusita

| LittleLuciane a răspuns:

Nuuu sad

| Fluffy2 a răspuns:

Este vorba despre doar o zi...nimeni nu moare.Nu o sa vi se mai para un lucru atat de rau cand joia o sa fim liberi
Si dupa cat am inteles, la mine in scoala programul este mai scurt sambata...Parerea mea

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns (pentru Fluffy2):

Ba nu te inseli.La fel va fi si saptamana viitoare.

| Farewell a răspuns:

Mănâncă c***t școala.

Ne dau 2 zile libere și apoi le cer înapoi. Logica peștelui. De parcă nu din cauza profilor rămânem în urmă cu materia. Cine crezi că o să fie atent la ore? Abureli... tipic pentru Rromânia.

| Sindiiii a răspuns:

Nuu!

| DAuLeGaLe a răspuns:

Nu este corect. Daca esti elev model trebuie sa mergi.Eu nu ma duc, sa se duca cei care le place scoala.