| Lucian_Ciugudean_1997 a întrebat:

Ce pot pati daca imi pierd carnetul de note?(sunt in clasa a 9-a)

Răspuns Câştigător
| whatevernvm a răspuns:

Nimic? Cumperi altul.
In clasele primare un carnet de-al meu nu rezista mai mult de o luna-doua, ori il rupeam, ori il pierdeam.
Acum la liceu nici nu prea se mai pune valoare pe el, decat daca vrei sa te lauzi la parinti cu notele tale, bieninteles, trecandu-le pe cele pe care le vrei tu.

Daca l-ai pierdut cumpara altul si daca celelalt era stampilat la secretariat, du-te si stampileaza-l, nu iti zice nimic, iar apoi roaga dirigintele sa treaca notele din nou, scrie din nou mediile si completeaza datele, nu e o problema avand in vedere ca e doar primul an de liceu si nu era asa "full"carnetul.

baftahappy

4 răspunsuri:
| VladGH a răspuns:

Nu patesti nimic, doar ca vei avea nevoie de el ca sa il prezinti unde vrei sa mergi mai departe. Nici asta nu este o problema, te duci si ti-l scoti din arhiva scolii.

| ღAngiießăă a răspuns:

îţi cumperi altul rolling on the floor, nu o să păţeşti nimic.

| kikita99 a răspuns:

Daca ai un dirig/diriga de treaba nimic

| Meowe a răspuns:

Nimic.happy te duci si iti cumperi altul si rogi dirigintele sa ti'l refaca