| karrry9999 a întrebat:

Ce se face la ecologie in clasa a VIII -a?

Răspuns Câştigător
| sicutaa a răspuns:

Cam ce faceai in clasa a IV-a la materia aceea "stiinte ale naturii" daca nu ma insel? Plus lucruri despre mediu, reciclare, studiu despre tot ce inseamna ape, balti, parcuri, pamant, aer, temperatura, animale ce traiesc in ape etc.

5 răspunsuri:
| ZOZOKid a răspuns:

Despre ecosisteme, despre echilibrul natural, despre diverse medii naturale ( gen mediul acvatic, padurea, etc.)

| WhiteLife a răspuns:

Buna!

In clasa a opta, in materie de biologie se studiaza mediul inconjurator, din ce e format, ce influente are omul asupra lui si multe altele.
Este frumoasa meteria, dar dupa mine anatomia ramane pe primul loc.
O zi placuta!

| TrustStyle a răspuns:

Ecosisteme,biocenoza,alea alea, niste porcarii!laughing

| Memo199 a răspuns:

Biotopul, biocenoza, relații intraspecifice și interspecifice la plante și animale, ecosisteme, relații trofice, lanțuri trofice și până aici am ajuns.

| bossuy a răspuns:

Despre ecostisteme parcuri despre influenta climei