| Alleexandraaa20 a întrebat:

Ce se intampla daca raman corigenta in clasa a 8a( doar la mate si romana)? Mai pot merge la liceu? Funda! Imi doresc foarte mult sa merg pe un profil economic la liceu, exista sansa sa intru?

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Dai corigentele in toamna și vei fi repartizat doar la un liceu unde au mai rămas locuri libere.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

După ce promovezi examenele de corigență, te poți înscrie pe locurile rămase libere. De obicei, rămân locuri (câteodată!) la liceele tehnologice, nicidecum la profil economic.
În schimb, te poți înscrie la o școală profesională cu profil de alimentație publică (bineînțeles, dacă mai sunt locuri).
Ce să zic, încearcă să nu rămâi corigentă, dacă vrei să-ți realizezi visul. happy

| Elena9328 a răspuns:

Nu treci.
Nu mergi mai departe.

| FruttiFresh300 a răspuns:

Doar la mate și romana? laughing