| REDwolf1616 a întrebat:

Ce studii trebuie sa ai pentru a fi admis la west point? funda pentru cel mai rapid raspuns.

Răspuns Câştigător
| ziggu a răspuns:

Am avut o prietena care a terminat anul asta acolo....era la Academia Fortelor Terestre in anul 1 si a fost selectata sa mearga acolo!

| REDwolf1616 explică (pentru ziggu):

Si nu ti a zis cam ce conditi trebuie sa indeplinesti? trebuie sa termini un liceu militar?

| ziggu a răspuns (pentru REDwolf1616):

Probabil un avantaj daca termini liceul militar! Mai am un prieten care e la Colorado Springs care a fost selectat de la Academia Fortelor Aeriene care de asemenea a terminat liceul militar!

5 răspunsuri:
| GabritzutzuSexosu a răspuns:

Te-ai uitat la Shameless si acum vrei si tu?

| REDwolf1616 explică (pentru GabritzutzuSexosu):

De ce te bagi in seama?

| GabritzutzuSexosu a răspuns:

Nu poti intra la West Point decat daca ai cetatenie americana. In primul rand. In al doilea rand, sa ai nu stiu ce medie in sistemul lor de invatamant si sa treci niste teste ce iti testeaza intuitia si teoria invatata la baza West Point.