| EcLipSa234232 a întrebat:

Ce te ajuta cel mai mult in cariera IT?
1. Matematica
2. Informatica
3. Engleza

spuneti-mi ce va ajuta cel mai mult in cariera asta ca sa stiu la ce liceu sa merg ( intensiv engleza, informatica sau matematica )
la matematica ma descurc excelent ( un mic geniu ), informatica inca nu fac ca doar de la liceu se face dar daca are legatura cu matematica ma voi descurca si acolo excelent si la engleza ma descurc minunat ( pot comunica fluent in engleza, pot scrie texte din memoria mea in texte, si pot traduce, am o gama larga de cuvinte si intelesul lor )
Deci la care sa ma duc? Nu ma intereseaza daca e greu sau usor vreau doar sa stiu care te ajuta cel mai mult la cariera IT

Răspuns Câştigător
| znstr a răspuns:

Eu banuiesc ca pentru o cariera IT trebuie sa stii din toate cate putin, si matematica, si informatica si engleza, ca altfel, fara engleza nici pana la vecinii bulgari nu poti sa mergi. Exista clase matematica-informatica bilingv engleza, ori te duci pur si simplu la un liceu bun pe profil de matematica-informatica, iar in paralel poti urma cursuri de engleza (incepator sau avansat) + cursuri de lucrat pe calculator. Te apreciez ca esti un "mic geniu" la matematica, eu nu ma descurc deloc, deci... sper sa te lamuresti si sa gasesti un liceu bun. Succes!

| EcLipSa234232 explică (pentru znstr):

Pai sunt un mic geniu pentru ca ador materia aceasta, sunt sigur ca si tu esti ( sau cel putin vei fi ) cel mai bun la o anumita materie daca-ti place si-ti dai tot interesul s-o inveti.

| znstr a răspuns (pentru EcLipSa234232):

In cazul meu e biologia, matematica nu se lipeste de mine deloc.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mate info intensiv e cel mai indicat, aleg intensiv informatica...
informatica te ajuta cel mai mult, dar ce iti ofera ei in scoala e foarte putin, incerci marea cu degetul...

| Valentyn22 a răspuns:

Mergi pe informatica e faina inveti sa faci programe, si e meserie de viitor si in plus ii super si eu sunt tot pe informatica.