| marga09 a întrebat:

Ce ţine de politica germană privind clima: promovarea energiilor regenerabile, trecerea integrală de la centrale nucleare la centrale eoliene sau instalarea panourilor solare pe clădiri publice?

5 răspunsuri:
| alecs871 a răspuns:

Acestea sunt subiectele care imi plac cel mai mult.
Ar fi bine ca in fiecare curte sa existe pe acoperis un panou solar, sau pe fiecare bloc, si in Romania, o tara cu climat temperat, mai mult de jumatate de an se poate folosi de aceste surse de energie, iar daca se poate, in anotimpul rece, cand radiatile solare sunt slabe sunt numai bune centrale eoliene, chiar si unele mici, care pot produce energie pentru o masina de spalat si pentru un frigider.
Am aflat de curand ca Uniunea Europeana vrea sa deschida un cel imi mare proiect, de vreo 400 de mld de euro, amplasarea multor panouri solare in desertul Sahara, ceea ce ar scuti tarile uniunii de combustibilul Rusiei.
Si in politica germana ar mai fi o sursa de energie, energia mareica, care se practica in Germania, fiinda are deschidere la Marea Baltica si utilizeaza destul aceasta energie, la fel cum utilizeaza aceasta sursa toate tarile din zona Marii Baltice si nu numaihappy.

| alecs871 a răspuns:

Ce politica germana? laughing

| marga09 explică:

Si pana la urma care dintre cele de sus tine de politica germana?laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Marga09 tu participi la concurs ala de pe site-ul nemtilor rolling on the floor

| ImpactVision a răspuns:

Eu va sugerez sa construiti un panou publicitar cu reclama stradala, iar pe acest panou puteti pune fara probleme panouri solare sau eoliene. Apelati cu incredere la profesionisti http://www.p-media.ro/panouri-publicitare/