| cristy21steaua a întrebat:

Ce trebuie sa stim cand intram intr-un aeroport?
E prima calatorie cu avionul si vreau sa aflu "micile secrete' pe care trebuie sa le stie un pasager cand intra intr-un aeroport.

1 răspuns:
| julieta a răspuns:

1.sa ai cei 7 ani de acasa! este cel mai important lucru, nu numai atunci cand vei pasi in aeroport indiferent de locatia unde te afli.2.trebuie sa fi prezent cu cel putin 2 ore mai devreme fata de ora de plecare. 3 plateste taxa la bagaje, sa nu te trezesti ca te trebuie sa te intorci sa o platesti pierzand timp(e vreo 5 euro), asta in caz ca ai bagaj la cala. daca ai de mana si il iei in avion, numai platesti 4. fara lichide in bagaje, cand vei ajunge la vama ti le vor lua(sa nu iti para rau de vreun parfum, creme s. a).6.tot ce ai de metal trebuie pus in cos, la vama, te descalti s. a pentru asta exista vamesii sa-ti zica ce trebuie sa faci. 7 pastreaza-ti randul sa nu te trezesti cu vreo jignire din partea celor de la pasapoarte (daca ai plecare din baneasa te poti astepta la orice), cel mai prost aeroport posibil! Drum bun