| dean a întrebat:

Cine e de acord cu mine ca, controlorii de bilete sunt niste javre, javre, javre! Asteptam autobuzul in statie si langa mine erau patru baieti de culoare neagra (americani), cand a venit autobuzul, am urcat si au urcat si cei patru americani si doi controlori. Si-au facut biletele, frate, direct la ei s-au dus, ei erau in spate de tot, pe unul dintre ei l-a luat unul dintre controlori ca vezi tu ca nu e bun biletu, americanu vorbea frumos, dar asta ca sa-i dea buletini, sa-l controleze in buzunare, americanu a zis sa sune la politie, ca nu-i da nimic pana nu vine politia, nu l-a lasat sa coboare, controloru a zis ca sa nu deschida usile pana la Arpechim (Pitesti), l-a facut nesimtit de vreo 20 de ori americanu pe controlor si am sarit multi cu gura, ca sa-i lase sa coboare, ca de rromi nu le cere biletele sau abonamentele coboara repede cand ii vad si pana la urma i-a lasta sa coboare, ai drecu, nu e prima data cand se intampla asa ceva. In alta zi, s-au urcat doi controlori si unul dintre ei a, ajuns cu controlu la o femeie si aceasta i-a aratat abonamentul de 6 ori si nu o lasa sa coboare si zicea niste oamnei : - ba dar tu esti prost, esti chior avea vreo 24 de ani, apoi a venit colegu lui si i-a aratat femeia lui abonamentul si a zis ca e bun, Doamne cati cretini, numai ca sa isi ia banu, nici chitante nu da la cei care ii prinde fara bilet, javrelor HUOOOOOOOOOOO!

Răspuns Câştigător
| crizantema a răspuns:

Mda...cunosc sentimentul...se cam intampla si la alti sad Nu inteleg cum pot fi uni atat de nesimtiti, de ce le place sa-si bata joc de alti sau sa-i discrimineze. Oare pentru o astfel de slujba se da un examen psihologic? Uni parca nu-s intregi la minte.

21 răspunsuri:
| xibalba a răspuns:

Cunosc situatia nefericita din pitesti laughing Stiu si eu un caz cand o persoana de cetatenie americana a platit amenda, desi avea bilet, constransa de controlori si pentru ca nici nu prea intelegea limba romana. Intr-adevar, tiganilor nu le zice nimic. Nu am nimic cu tiganii la faza asta, dar nu e corect ca unii sa plateasca o groaza de bani pe abonament si altii sa mearga degeaba, doar pentru ca lumea ii stie de frica.

| ady2607 a răspuns:

Nu cataloga intr-un fel intreaga categorie de oameni. unii controlori isi fac treaba cum trebuie. e gresit sa-i jignesti pe toti pentru faptele catorva.

| ady2607 a răspuns:

Suntem prieteni acum? iti sugerez sa-ti pastrezi pentru tine apelativele.

| ady2607 a răspuns:

Citeste inca o data prima propozitie a intrebarii tale"Cine e de acord cu mine ca, controlorii de bilete sunt niste javre, javre, javre!"si apoi replica ta la raspunsul meu"Ho prietene ca nu m-am luat de toti, nu am urlat in gura mare : "toti controlorii sunt niste javre", OK?". observi ceva? nu cumva te contrazici? de acum incolo sa vorbesti cu "ho" celor din categoria ta.

| ady2607 a răspuns:

Tu nu vezi ca te contrazici singur...nu e vorba ca ma iau eu te tine, e vorba ca te iei tu de mine. daca la tine se vorbeste cu "ho"(desi ma indoiesc-pentru ca sunt si eu tot din pitesti), atunci vorbeste cu prietenii tai asa(pentru ca m-ai bagat si pe mine in randul lor implicit). daca nu-ti convin raspunsurile mele da-mi stupid, critica-ma dar nu ma jigni.era parerea mea si mi-am exprimat-o.imi cer scuze ca ti-am dat 2 stupid, pe al 3-lea il meriti din plin.si da...ma cred intelectual, vreo problema? e o tara libera din cate stiu eu, unde principiile democratiei nu constrang calitatea de sine. e dreptul tau la libera exprimare, atata timp cat nu se aduc injurii celorlalte persoane.eu nu-mi aduc aminte sa te fi jignit pe tine.in fine.eu zic s-o lasam balta

| ady2607 a răspuns:

Cu placere.

| JesterRO a răspuns:

Din pacate prostia e molipsitoare...si daca nu esti tare o iei la vale incet incet cu prostii...cu prietenii tai care se prostesc dar nu-ti dai seama, si stai cu ei de dragul trecutului. e grav cum se corup mintile de catre mass media si oameni asa numiti "smecheri". Ti-e sila sa mai cunosti o fata, sunt toti ca lupii pe alea rare care mai sunt, in rest numai proaste. Goana dupa bani, dupa avere, sa se imbogateasca peste noapte, pretentii fara munca sau invatare.
E haos, trebuie sa le atragi atentia cum poti la cretini.

| claudya a răspuns:

Urat din partea acelor controlori...

| dean explică:

Ho prietene ca nu m-am luat de toti, nu am urlat in gura mare : "toti controlorii sunt niste javre", OK?

| dean explică:

Haha haha haha, hai ca asta a fost tare bai "rhytmiser", o platesc de la mama, hai sa ma cobor la mintea ta : tu cred ca nu stii ce inseamna munca hard, sa te trezesti dimineata la 6 si sa vi pe la 16, te duci frumos acasa si apoi pleci la scoala la seral, nici de invatat nu prea ai timp si se castiga destul de bine unde lucrez si vi tu si imi spui ca platesc amenda de la mama. Haha muahahaha, frate esti tare, inca o data esti tare!

| dean explică:

Deci fi antena tu aici, las-o buah ca merge asa, hai noroc ce atatea critici la adresa mea, sanatate!

| dean explică:

Romania se infunda de tot, imi pare rau sincer acu, trebuie facut "curat" ca astfel...vin strainii si ne pun la punct, daca vin!

| dean explică:

Bai omu' lu Dumnezeu, te mai iei mult de cuvintele mele, te crezi cumva intelectual?

| dean explică:

Si acu ce faci, te cobori la mintea mea si imi dai "stupid"?
Hai mai da-mi stupid!

| dean explică:

Jignit?
Ca am vorbit cu "ho", prea sensibil, pai inseamna ca daca cineva te injura cred ca il iei la bataie!

| dean explică:

Mersi de "stupid", raman dator!

| bogdand a răspuns:

Subscriu!
Cu toata fiinta mea!
Ne indreptam usor si nu prea usor spre RRomaniasad

| gossipgirlxoxo a răspuns:

Tara noastra a ajuns rau de tot! Toti au aujuns niste desfranati.Nu mai exista dreptate nicaieri, unde te uiti numai oameni de nimic! Ti-e sila sa mai iesi din casa! Putini oameni de valoare cu bun simti, corecti! Sa speram sa nu se prosteasca si aia, sa speram ca prostia nu e molipsitoare.

| rhytmiser a răspuns:

Saracutule te-or ars si pe tine ca nu ai avut bilet si acum suferi? nu ai primit chitanta sa o decontenzi la mama? haha

| rhytmiser a răspuns:

Las numai suferi atata, daca vrei iti cumpar un abonament pe viata sa nu te plangi atata ca o fetita! ahah

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt de acord astepti tranvaiul o groaza si sa mai ai si bilet mi se pare jarnic