| TheHood97 a întrebat:

Ma prins azi controlu pe un RATC. eaveam abonamentu valabil pana pe data de 20 mai. eu crezand ca este 20 mai am urcat in RATC.la jumatatea drumului vine controloru si imi cere abonamentu sau biletu... Am scos abonamentu ( crezand ca e valid laughing) ) si mi-a zis ca trebuie sa ma duca pana la capat de linie.I-am zis ca cica am teza la mate si ca ce pot face acum. ea mi-a luat abonamentu si mi-a luat dadele din el adica doar Seria KT si numele. mi-a inapoiat abonamentu si mi-a zis ca sa cobor. exista vreo sansa sa primesc amenda? si daca da cum imi vine. Acasa sau pe impozit. Dau funda celui care imi da cel mai util raspuns

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, exista posibilitatea sa fii amendat si daca esti vei primi la domiciliu procesul verbal de contraventie.

| Purec a răspuns:

Nu exista posibilitatea sa primesti amenda. Daca nu i-ai dat buletinul, nu ai primit amenda. Asa foarte bine as putea sa gasesc eu abonamentul pierdut de tine, si sa il dau sa imi i-a datele din el nu?