| Parker a întrebat:

Cine este scriitorul vostru favorit? Argumentati cu un citat adecvat.

Răspuns Câştigător
| InnocentSmile a răspuns:

Stephenie Meyer "Nu ma gandeam niciodata prea mult la felul in care voi muri dar, daca m-as fii gandit, nu mi-as fii imaginat ca voi muri in felul acesta.Cu siguranta,era un mod frumos de a muri, in locul altcuiva, in locul unei persoane iubite.Chiar nobil.Asta ar trebui sa conteze."
Camil Petrescu "Numai moartea este perfectă. Tot ce este viu creşte din pământul negru al păcatului."

7 răspunsuri:
| blackfox a răspuns:

William Shakespeare-''Femeia este o mancare pentru zei, gatita de diavoli'' asta ar fi citatul favorit dar in general prefer scriitorii romani si ca sa dau un citat cu aceeasi tema atunci aleg unul de Marin Preda ''Nicio femeie nu e frumoasa sau urata pana nu ajungi s-o cunosti''.

| Cherry a răspuns:

Nu este o intrebare care cauta raspunshappy

| sunshine_1588 a răspuns:

Nimeni happy
puteti aprecia sinceritateahappy

| storm12 a răspuns:

Nimeni, sincer nu prea citesc carti... Stiu ca nu primesc fundita dar, macar un vot

| sorinbrocker a răspuns:

Paolo coelho! Am cateva audiobook care le ascult seara, iar omul asta m-a impresionat prin povestirile lui plin de misticism.Da add la sorinbrocker daca vrei audiobook-urile.