| cristianzgz3 a întrebat:

Cine imi spune cele mai bune metode de a invata repede?

2 răspunsuri:
| freewoman a răspuns:

Daca vrei sa inveti o lectie e foarte eficient sa o scrii cu mana stanga daca esti dreptaci. Ca sa memorezi o lectie si nu ai darul asta poti sa citesti de 10 ori lectia si dupa fiecare citire sa-ti scoti rezumatul pe o hartie. Daca chiar nu poti sa memorezi nici asa te rogi Domnului sa-ti dea o memorie mai buna!

| mBogdy a răspuns:

Citesti lectia de 10 ori si incerci sa reproduci pe o alta foaie cu cuvintele tale (scuze cacofonia).