| GeniusName a întrebat:

Cine stie ce se poate intampla daca nu iau 5 la evaluarea nationala. Am auzit zvonuri cum ca nu as putea intra la liceu daca am nota 5. Sunt un elev destul de bun am mediile anuale peste 8+. dar matematica ma omoara. am facut in clasa a 5-a si a 6-a cu o profesoara proasta. pot spune ca am inceput sa fac matematica din clasa a 7-a. si imi e foarte greu sa recuperez. la romana nu am probleme voi lua usor un 7 dar la mate nu sunt sigur daca scot un 4. din cayte am citit eu, inca nu e oficiala treaba cu 5-ul. dar nu sunt sigur. Funda

3 răspunsuri:
| DarthRevan a răspuns:

Prietene in ce clasa esti, pentru ca legea se va schimba asa ca imi va parea rau de generatiile noi

| GeniusName explică (pentru DarthRevan):

A 8-a

| DarthRevan a răspuns (pentru GeniusName):

Domnul presedinte Iohanis, va schimba legea invatamantului si va fi un invatamant dual, adica ca in germania.Nu mai intri la liceu intri la un liceu profseinoal de meserie.Nu mai faci mate si materii faci meseria respectiva.Si dai admintere la liceu asa va fi cand vei ajunge tu la exman, pentru ca legea se va schimba, din pacate pentru voi si generatiile viitoare o as ajunga sa munceasca ca sclavii daca nu invata si i-au minim 8.30 sau mai mult depinde de oras. Va desfinta toate licele facute degeaba si vor ramane doar 3 liceie in oras, la tara toate o sa cada deasemena.Asa este in Germania de fapt in toata europa. Cine vrea sa faca liceu invata cine nu la munca!