| PulbereDeStea a întrebat:

Cineva s-a oferit sa imi gaseasca un loc de munca, dar m-a intrebat unde as vrea sa lucrez? Pai nu stiu nici eu, am terminat liceul, am picat bacu. Cine si unde m-ar putea angaja? Ce locuri de munca sunt pentru cei fara experient, pentru ca nu am mai lucrat pana acum? Va rog, fara comentarii rautacioase ....ast raspuns de la voi.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sigur ca poti sa fii. Sunt foarte multi paznici, in special la scoli, femei. daca esti fata mai poti fi ajutor de bucatar, menajera, poate chiar ajutor de ospatar (picolo) daca ai cunostinte suficiente de matematica si memorie buna.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Paznic, muncitor necalificat intr-o fabrica, agent de curatenie intr-un supermarket sau la o firma specializata in curatenie, agricultor, ingrijitor la spatii verzi, brancardier intr-un spital privat, astea sunt doar cateva exemple pentru o persoana fara studii, fara experienta si fara calificare. Iti poti face o calificare la locul de munca si sa evoluezi, mai ales daca iti iei si bacalaureatul.

| PulbereDeStea explică (pentru Brigaela):

K, eu sunt fata, deci nu pot sa fiu paznic.

| Brigaela a răspuns (pentru PulbereDeStea):

Sigur ca poti sa fii. Sunt foarte multi paznici, in special la scoli, femei. daca esti fata mai poti fi ajutor de bucatar, menajera, poate chiar ajutor de ospatar (picolo) daca ai cunostinte suficiente de matematica si memorie buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, in aceste conditii, ti-as sugera sa accepti orice iti gaseste (legal, evident). Dupa ce ai vechime iti gasesti mai usor altceva. Sa ai vechime conteaza foarte mult.

| PulbereDeStea explică (pentru anonim_4396):

Cum ar fi? happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru PulbereDeStea):

Iata ti-a raspuns @Brigaela foarte bine.