| anonim_4396 a întrebat:

Cred ca este mare aglomeratie pe site de nu mi-a aparut intrebarea asa ca o sa pun mai multe.

Din ce cauza relatiile dintre Vlad Tepes si Stefan au incetat?
De unde se imprumuta Stefan cel Mare bani pentru finantarea razboaielor?
Se stie ca tata i-a fost Bogdan, cine i-a fost mama, cum se numea acea femeie, a fost Stefan un bastard?

3 răspunsuri:
| eclipsegirl31 a răspuns:

Stiu ca Vlad si Stefan au fost veri, si din cate am citit intr-o carte ei au luptat impreuna.Cat despre Stefan, am gasit numai ca este fiul lui Bogdan al II-lea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De la FMI, de unde putea sa se imprumute?