| Aurelian0709 a întrebat:

Credeți ca Biserica are vreo legătura cu Dumnezeu, sau este numai o afacere ?

6 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Nu s-ar fi nimerit intrebarea asta mai bine la "Religie"?

| Himera a răspuns:

Afacere, masca de om al bisericii este foarte eficienta atunci cand te ocupi cu lucruri necurate. (vezi "In vreme de razboi")

| laurentiu80 a răspuns:

In ziua de azi este o afacere. Atata timp cand te duci sa te spovedesti si popa sta cu tashca langa el sa-i puni bani. deci trage tu concluziile

| greenmoon a răspuns:

Eu cred ca biserica are legatura numai cu oamenii. E logic ce se intampla, dar multora le place sa para asa, mai victimizati, sa se roage la pereti de sanatatea celui pe moarte in loc sa mearga undeva pentru tratament si sa se imbulzeasca la marea unsoare cu un lichid aparent normal, dar cica sfant. Da' cate cazuri nu sunt. Cand vezi atata naivitate si ipocrizie... iti vine sa te duci.

| Fizy93 a răspuns:

ARE! Doar ca e o spalatura de minti undeva la mijlocul "traditiilor". Parerea mea!

| Frankie a răspuns:

Legatura cu dumnezeu avea acum cel putin 20 de ani... acum este o afacere si o ascunzatoare pentru mari infractori