| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca daca sunt cuminte in timpul orelor, o sa ma ajute si la note? (sunt clasa a 9 a la filologie si nu adevarul e ca sunt cam puturos..adica invat doar pentru un 5.)

5 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Daca vei sta linistit si atent la ore poti prinde lectia chiar din clasa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daaaaa, daca ar fi asa am fi toti premianti. Sa stii ca tin cont si daca esti linistit in timpul orei, dar nu te ajuta foarte mult la nota. Daca doar taci in ora, cred ca nu esti atent, asa ca mai bine spune lucruri legate de materie ca sa creadă ca esti cat de cat interesat de subiect.

| CristianPreda a răspuns:

Nu stiu daca o sa te ajute la nota daca doar esti cuminte. Trebuie sa incerci sa fii si atent. Sa incerci sa intelegi ce preda profesorul. Asta o sa te ajute la nota cu siguranta.

| cineva11111111 a răspuns:

Eu cred ca da dar mai e nevoie si sa fii foarte atent, sa creda pofesorul ca tu crezi ca ora lui e cea mai interesanta ora pentru tine

| Chelu28 a răspuns:

Nici odata no sa te puncteze daca sati cuminte dar si daca faci ca toti draciiiiiiiiiiiiii te depuncteaza

daca cei din clasa o sa faca galagie tu sa nu faci ca poate o sa tina cont vodata