| ambutisare a întrebat:

Credeti ca Hip Hop-ul romanesc (Parazitii, B. U. G Mafia, La Familia etc) schimba mentalitatea oamenilor de rand?

Răspuns Câştigător
| Tanathoos a răspuns:

Hip-Hopul romanesc este incomparabil cu cel al americanilor. Ei vor doar sa se dea tari.In schimb, romanii abordeaza direct problemele din viata de zi cu zi, ceea ce denota curajul. Nu cred ca La Familia sau Puya afecteaza prea mult mentalitatea oamenilor de rand care asculta hip-hop doar pentru a iesi in evidenta. Daca stai sa asculti in schimb Parazitii, Bitza sau Nimeni Altu, mentalitatea oamenilor se va schimba in proportie de 8%, respectiv 20%, daca asculti doar ca sa treaca timpul, iar in al doilea caz daca hip-hopul face parte din viata ta.Cunosc un tip care in orice imprejurare iti da o replica din melodii ale hip-hopului romanesc.Si nu melodii comerciale, ci melodii "de sulfet" cum s-ar zice. Sper ca nu am deviat de la subiect si ca raspunsul meu este cat de cat acceptabil.

| demonxyz a răspuns (pentru Tanathoos):

Nimeni altu love struck pentru mine eminescu este mic copil pe langa NA... haarp cord, specii, ctc si ei sunt buni. da schimba metalitate dar a celor care simt muzica hip hop, nu cei care o asculta doar pentru ritm!

7 răspunsuri:
| CrucifiedCountess a răspuns:

Nu.deoarece oamenii de rand sunt prea ocupati/stresati ca sa stea sa observe subintelesul versurilor. ei doar adulmeca ritmul si 2-3 cuvinte si atat.

| urbanghost a răspuns:

Parazitii au cele mai tari versuri si melodii si tot ce vreti voi, restul nu ma intereseaza...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parazitii da, restul schimba cearceafu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da dar nu schimba mentalitatea oamenilor doar ne ajuta sa vedem realiatatea la fel ca si puya

| mickeye a răspuns:

Nu. Dacă un om e înnebunit după manele, chiar dacă ascultă Paraziții, n-o să se schimbe nimic.Paraziții nu pot schimba mentalități, în schimb ne ajută pe noi, cei care nu suportăm țigănia, meltenismul, să supraviețuim.

| yuitu a răspuns:

Eu cred ca multi oameni asculta aceste melodii si inteleg substratul dar nu schimba nimic