| Speranta12 a întrebat:

Cu ce ar trebui in mod normal sa-si ocupe timpul liber un tanar/a intre 20-25 de ani? In afara de filme, carti, sport, socializare, calatorii si in cazul vostru TPU. Voi cu ce vi-l ocupati?

Răspuns Câştigător
| flixbuster a răspuns:

Un raspuns pe care l-as da eu la o astfel de intrebare ar fi cam asa: mai important decat cum imi ocup timpul liber (care tine de domeniul privat) este cum imi voi ocupa timpul de munca la compania dvs. (mult mai relevant, tine de domeniul profesional). In felul acesta le-ai intoarce intrebarea cu gratie, in stilul "ba pe-a ma-tii!".

11 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Rebus Flacăra

| Frank51 a răspuns:

Eu personal timpul liber il dedic întru totul relaxării, joc un cs, cânt la pian, plimbări cu bicicleta, șamd.

| flixbuster a răspuns:

Cu un partener?

| Speranta12 explică (pentru flixbuster):

Intrebam pentru un raspuns demn de dat la un interviu la o corporatie...

| flixbuster a răspuns (pentru Speranta12):

Pai zi ce vrei, ca nu sunt tata omidu'.

Pentru corporatie zici? Simplu! Timpul liber imi place sa mi-l ocup cu munca la corporatie pentru ca visez la o cariera mareata si plina de impliniri - o am ca model pe Raluca Stroescu.

| Speranta12 explică (pentru flixbuster):

Acum am citit despre ea. Doamne, e revoltator! Mersi de insightwinking

| Speranta12 explică (pentru flixbuster):

Inteleg, dar ei cred ca vor sa traseze niste trasaturi de personalitate dupa cum alegi sa-ti petreci timpul, de genul lenes/productiv si cate vrajeli de-astea

| flixbuster a răspuns (pentru Speranta12):

Un raspuns pe care l-as da eu la o astfel de intrebare ar fi cam asa: mai important decat cum imi ocup timpul liber (care tine de domeniul privat) este cum imi voi ocupa timpul de munca la compania dvs. (mult mai relevant, tine de domeniul profesional). In felul acesta le-ai intoarce intrebarea cu gratie, in stilul "ba pe-a ma-tii!".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să facă acțiuni caritabile. happy

| Sarcopt a răspuns:

Cu ce-ți place, tu decizi cu ce vrei să-l ai ocupat

| Nonolita a răspuns:

Teatru, concerte (eu, simfonice), muzee, expozitii... sunt multe variante.

| Hdhdj a răspuns:

Păi ai spus cam tot ce poate face un tânăr în timpul liber. Poti dormi sau sa mergi in club. Ce altceva ai vrea sa faci?