| Sergiu1996 a întrebat:

Cum as putea invata engleza,nivelul meu este incepator-mediu,as vrea sa stiu sa pot sa scriu esee, sa comunic, sa imi exprim opinia liber, astept sfaturi...

5 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Atenţie!
Pluralul de la cuvîntul " eseu" este "eseuri" iar nu "esee".

| Madrill a răspuns:

Asta depinde numai de tine. Incearca sa vizionezi anime-uri dublate in engleza, la mine a mers chestia asta. Sau sa citesti nuvele in engleza.

| Sergiu1996 explică (pentru Madrill):

Ce exemple de nuvele?

| Madrill a răspuns (pentru Sergiu1996):

Intra pe books-express.ro si gasesti acolo tot felul de carti

| Mihaita21 a răspuns:

Esti dispus sa platesti? Daca da faci un curs de cambridge(in cazul meu, am invatat multe, da' eu am dat si de examen).
Daca nu, poti sa te uiti la filme cu subtitrare in engleza, apoi fara subtitrare.(functioneaza)
Carti presupun ca e un pic prea mult, poate benzi desenate?
Existau si niste cd-uri cica inveti limba engleza in scurt timp, da' nu stiu ce sa zic.
1996 e anul nasterii presupun, deci ai fi cam in a 10-a, ai putea sa rogi profesoara de engleza sa iti dea ceva carte sa lucrezi.