| sefu01 a întrebat:

Cum as putea invata pentru bac mai sunt 2 luni dar cand ma apuc sa invat imi trece chefu de infat?

Răspuns Câştigător
Janina
| Janina a răspuns:

Am dat bacul anul trecut si ma aflam cam in acceasi situatie.
Singura problema la care nu imi faceam griji era romana, unde stiam toate comentariile si engleza.
mie imi trecea cheful de invatat numai cand vedeam subiectele la mate si nu atiam sa le fac...asa ca m-am dus la pregatire la o alta profesoara, deoarece profesorul care il aveam la ora nu facea nimic, spunea glume.
am inceput sa ma descurc cu matematica...si apoi faceam de drag grilele, unde nu stiam puneam un semnul intrebarii, ma duceam la pregatire si imi arata profesoara.
Mai era mediul concurential si marketingul...acolo m-am rugat de profesoara de la clasa sa incepem sa facem grile. faceam ce faceam in clasa si en dadea si tema pentru acasa din ele.
La geografie am invatat singura, mi-am cumparat cartea cu rezolvari, am citit materia, ce era mai important si am inceput sa rezolv, unde nu stiam ma uitam in carte si asa am retinut din ele mare parte. Unde chiar nu reusam sa pricep din carte ma duceam la profesorul meu si imi explica(in special la probleme)
Nu dispera, cam in ultimele 2 luni m-am apucat si eu de treaba si am reusit sas afc fata, am luat 10 la toate in afara de romana scris unde am luat 9.85.
bafta mare si relax!

10 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Gandeste-te doar la faptul ca tu TREBUIE sa iei o nota mare fiindca meriti sa ajungi CINEVA in aceasta viata de rahat pe care o ducem cu totii in spatewinking...asa ca lasa vremea distratului pe mai tarziu fiindca vei avea timp 40de ani de acum inainte.insa bac-ul.thinking odata trecut. dus a fost! si la 46de ani.aceeasi nota o vei avea la bac si iti vei dori sa dai timpul inapoi sa inveti si sa fi lasat dracului toate preocuparile pe care le ai acum, in loc sa inveti! gandeste-te bine la ceea ce-ti dorestiwinking pana nu e prea tarziu.eu asa procedez cand vreau sa invat si mereu da roade.tongue.cu toate k eu mai am vreo...3anibig grin pana la bac happy

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu ai nevoie de chef ci de vointa, nu e usor dar gandul ca trebuie sa reusesti te v-a ajuta. Organizarea e primul pas. SUCCES

daniela
| daniela a răspuns:

Incerca sa te convingi ca repeti ce ai invatat in ultimii 4 ani nu ca inveti ceva nou si atunci poate macar din punt de vedere moral iti va fi mai usor... ori cum trebuie sa tragi tare. Bafta multa! o sa-ti tinem pumnii.

| LuS[z] a răspuns:

Incearca sa inveti o jumatate de ora dupa care sa iei pauza5 sau 10min(maxim).
Sper sa iei o nota buna la BAC asa ca spor la invatatwinking

| alexam a răspuns:

Pentru bac in sine nu am invatat deloc, si nici pe parcursul liceului nu m-am,, omorat,, studiind, dar stii cum e, un examen care vine si pleaca, e bine sa citesti pentru el, dar nu merge stressat, ca si mai rau va fi... BAFTA!

| Elena0210 a răspuns:

Poi ar fi trebuit sa inveti la timp iar daca ai facut asta iti va fi mai usor pentru ca va trebui doar sa recapitulezi un pic materia. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar eu care am bacul peste o saptamana si nu stiu absolut 50% din materie, cred ca stiu cam 20% maxim eu ce ma fac?

| pppaaauuulllaaa a răspuns:

Uite la el....treci mai repede la invatat si lasa netu'

| alexandra_4466 a răspuns:

Trebuie sati i9mpui sa inveti sa inveti pentru ca timpu trece nu sta in loc si ce ai sa faci daca nu inveti, asa impunati invata sa iei bacu sa te duci la o fac buna si ai o vaita buna nu sa ajungi sa maturi pa str sau sa maturi gunoi vreo 10 ani apoi dupa 10 ani sa nu mai maturi sa iei gunoiu as e mai de la inceput sa fie bine decat la inceput greu sa nu te mai chinui asa gandesc eu acum facui ce vrei

| rau a răspuns:

In aceeas situatie ma aflu si eu ...ink 2 luni si vine bacu... faza naspa e k nu mai pot invata km invatam inainte ...inainte puteam sa invat 5 ore fara probleme... acum. dupa 2 ore simt k innebunesc...imi sare tot kefu si o las balta ...ma ia cu stomaku cand ma gandesc la bak ...naspa!