| GabiiHaș a întrebat:

Cum imi pot scana laptopul si cum imi pot sterge virusii de pe el?

P. S.-am Avira Antivirus.

(va rog sa nu ma criticati..please)

multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Deschizi fereastra cu avira si dai clic pe scan system.il lasi ca isi face el singur treaba da trebuie sa ai rabdare ca poate dura si o ora.de fapt iti spune el cand a terminat

| thecakeisalie a răspuns:

Dai dublu click pe Avira in dreapta jos (la ceas). Cand iti intra in Avira, in partea din stanga ai System Scanner. Intri acolo, selectezi Local Drives si apesi pe lupa ca sa inceapa scanning-ul. Spor!

| Antonia1234 a răspuns:

Pai depinde cum arata desktop-ul tau.Acolo jos stii tu unde se lasa alea pe ce umbli tu in bara, e: in dreapta jos acolo e o unbreluta alba pe fond rosu. Dai dublu click pe ea, astepti pana iti apare ceva: Avira free antivirus.si acolo ai sub aia cu,, PC protection" asa: scan system, backup documents, start update si upgrade.Eh,tu dai scan system.si iti apare,, Luke Filewalker" si astepti pana se incarca ala de doua ori pana la 100% apoi te uiti la detections, prima in dreptunghiul din dreapta. Dupa ce e 100% nu stiu, o sa-ti apara ceva, cred, cu summary, si o sa-ti arate de la ce e virusul si cum se numeste. Apoi dai close sau cancel.Si deschizi Luke Filewalker din bara si ii dai end si ai scapat de virusi! Virusii vor fi pusi in carantina. Sper ca te-am ajutat, mult succes!(te-am ajutat cum stiu eu, cum imi apare mie pe desktop)winking