| Mihai0015 a întrebat:

Cum pot afla la ce ora si sala sunt programat la probele orale bac 2018? Diriginta noastra ne-a spus sa "tinem legatura cu scoala",fara sa dea vreo explicatie(diriginta nu ne anunta de nimic niciodata).
Se vor afisa la avizier, trebuie sa sun la scoala sa intreb? Ce trebuie sa fac?

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da, la avizier apar listele cu cateva zile inainte de inceperea probelor. Vorbiti si voi intre voi sa se duca o persoana zilnic pe acolo si daca se pun, sa faca poza si vi le trimiteti intre voi.

| dannyel86 a răspuns:

In mod normal, se pun liste la avizier. Daca totul s-ar anunta prin telefon, iti dai seama ca linia ar fi mereu ocupata? Daca liceul are site oficial, e bine sa-l verifici si pe acesta.
Lista nu va fi publicata de pe acum, ci cu cateva zile (1-2 zile) inainte de examinare (poate chiar mai devreme).
Misterul nu e atat de mare. Fiecare proba are cate 2 zile de examinare (competentele digitale au 3), iar in una dintre ele vei sustine si tu examenul.
Nu stiu daca se mai practica, dar eu am aflat de lista cu o seara inainte de probele orale.