| JaDiDaTa a întrebat:

Cum pot afla unghiul dintre muchia laterală și planul bazei dintr-o piramidă patrulară regulată? Cu ce teoremă sau idk. happy Nu este la temă. Întreb deoarece am mâine test la geometrie. happy Fundițăăă! :*:*:*

Răspuns Câştigător
| Idc12345 a răspuns:

Unghiul dintre o dreapta si un plan este unghiul dintre dreapta si proiectia ei pe plan.Deci duci proiectia si vezi cum afli masura unghiului in functie de datele problemei.

3 răspunsuri:
| CartoonN a răspuns:

Eu nu mai raspund la intrebari d-astea, ca imi sterge admin-ul raspunsurile laughing

| JaDiDaTa explică (pentru CartoonN):

Da' nu e pentru temă sad că daă era, dădeam mai multe detalii. laughing