| zuzuliana a întrebat:

Cum pot copiez imaginile de pe hi5 la mine in calculator...inainte sa-mi instalez windows-ul puteam sa iau de pe orice hi5 orice poza dar in schimb acum nu pot...iti trebuie ceva program?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai photo scape poti... dai la pr pagina la screen capture si te descurci.

13 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Si eu inainte le lua cu:
click dreapta-salvare imagine-...
Dar acum am observat ca nu se mai poate...nu esti singura in situatia asta!

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Si eu am patit la felhappyCred ca s-a interzis sa mai putem lua poze de pe hi5.big grin

| GreenSky a răspuns:

Cu print screen decupezi poza... iar apoi intri in paint si dai paste...

| beautykillls a răspuns:

Au blocat astia d la hi5. faci cum a zis si pinky. dai print screen, iti face print la tot ce ai p monitor deschis, ceea ce e un dezavantaj. dar imediat dupa intri in paint si dai paste. salvezi intr-un folder ca jpg. dupa care intri in acel folder si deschizi imaginea. daca ai windows vista dai click acolo sus pe "Fix" si dupa o tai. folosind optiunea "Crop" tai marginile. si VOILA imaginea e gata. cam lung procesul, dar daca ai nevoie de pozele cuiva, trebuie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da si eu am patit-obig grinbig grin nici acum nu mai pot sa iau pozecrying((((((

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu iau poze usor ...intri p mozila firefox, intrii p hi5 dai clik dreapta pe poza respectiva shii dai bloc images from images hi5 dupa aceea salvezii poza ca inainte adica cu obisnuitul save as.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu iau poze usor ....intri p mozila firefox , intrii p hi5 dai clik dreapta pe poza respectiva shii dai blok images from images hi5 dupa aceea salvezii poza ca inainte adika cu obijnuitul save as.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intri pe poza respectiva, si daca ai mozilla atunci intri la tools-->page info-->media-->cauti poza din lista si dai save as...usor..degeaba o blokat astia...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Click dreapta langa coltul fotografiei si selectati "View Page Source".
Se va deschide o fereastra cu mai multe siruri de litere si cifre, etc...
Voi cautati ceva de genul acesta:

incepand de la http://...si pana ...la acest. jpg este ce cautati.

ex de mai sus este cu o t... a din Braila Alexandra Alina: http://photos1.hi5.com/0129/359/600/k1g61u359600-02.jpg

Este ffff putin de munca dar pentru uniii cred ca va merita efortul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E foarte simplu! Pe tastatura ai un buton, pe care scrie Print Screen, dai pe el, apoi intri in Paint, apesi crl+v, si iti apare imaginea. O decupezi, si gata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai dai gestionare fotografi si de acolo dai save us

| zuzu_1842 a răspuns:

Pai de cand se furau poze dupa hi5 si se dadeau acele persoane...fake-uri...hi5-u nu mai permite sa mai salvezi pozele in calculatorlaughing... dupa cum zic si cei de mai jos... apesi pe prtint screen...il ai pe tastatura... undeva in dreapta deasupra la insert, home, page up... si dupa ce dai print screen te duci frumos in paint dai paste si decupezi...succes sper ca ti-am fost de folos

| dacianbestfootbal a răspuns:

Cum se pune muzica la status?