| Rares_Raresrosu_1993 a întrebat:

Am si eu o intrebare:

Acum 2 zile eram pe calculator si dintr-o data s-a inchis si cand l-am pornit s-a oprit acolo la inceput si a scris ceva de genu ca trebuie sa re-instalez ceva din program C (acolo am windows-ul) de la WINDOWS-SYSTEM32

Trebuie sa schimb windows-ul sau sa il re-instalez
(am windows xp si as vrea sa il schimb in windows 7)

DAU FUNDA celui care are dreptate si dupa ce il fac o primeste si un VOT si tot ce vrea happy

7 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Windows xp nu mai este actualizat de 3 ani, la orice problema se va strica f.usor. Îti recomand sa instalezi Windows 7 deoarece are si functie de repair, iar daca se va mai intampla asta el se va repara fara a fi nevoie sa il reinstalezi. Fereste-te de XP si uita-l a fost la vremea lui bun, acum suntem in 2015.

| RAY a răspuns:

Inainte de a instala ceva trebuie sa stii daca e compatibil sistemul hardware cu acel sistem de operare, daca e vechi isi recomand xp, ca sa instalez 7 trebuie sa ai 2 gb de ram, procesor bun macar dual core, placa video buna etc deci nu poti trece pe ce vrei tu, trebuie sa ai pc bun

| gelu1970 a răspuns:

Poti sa repari sistemul operativ xp daca ai la indemana un cd cu xp.
in cazul in care vrei sa instalezi un 7 atunci poti sa ignori eroarea. windows 7 e mult mai stabil.

| Iunix a răspuns:

Salut! Ai aici Windows 7 Ultimate 32Bit: http://msft.digitalrivercontent.net/win/X17-59463.iso de la Microsof Corporation eu l-am descarcat și l-am testat în VirtualBox și merge, e curat, și nu are viruși. etc.
După ce-l descarci, vei avea nevoie de Daemont tools ca să montezi imaginea iso. Și v-a trebui să-l pui pe un DVD și să-l faci butabil. Poți să-l faci butabil cu Cdburnerxp, pe care il poți lua de pa pagina oficială

https://cdburnerxp.se/ro/home

uite și un sait cu un tuorial despre cum se face un DVD butabil

https://www.youtube.com/watch?v=7GA6oyY_o0A

| Rares_Raresrosu_1993 explică:

Da am pc-ul de 2 ani de la o matusa care mi la cumparat si asa era cu windows xp de atuci tot incerc sa il schimb in windows 7 dar la cei care l-am dus sa il schimbe tot inventau scuze de genu: nu mai am windows 7 ca l-am pierdut, sau ca nu avea windows 7 asa ca doar mi la re-instalat le cel vechi.

| Rares_Raresrosu_1993 explică:

Pantera faza e ca eu nu pot sa pornescpc-ul ca daca putem in descarcam singur.
Unde bag DVD-urile se deschide deci insemna ca pot instala alt windows.

| Rares_Raresrosu_1993 explică:

Gelu!

Deci din ce am inteles este ca pot instala windows-ul 7 si sa nu bag in seama eroarea?