| Losnams a întrebat:

Cum pot sa fac sa nu ma mai gandesc la mediile de la scoala? Chiar daca le am de 9 si 10 dar pur si simplu ma gandesc doar la ele. De ce? Merita stresul pentru medii in generala?

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca inveti de placere si atingi note bune FARA sa-ti ocupi intregul timp cu invatatul, atunci nu e nici o problema: esti talentat!

Daca insa te fortezi sa ai note mari invatand toata ziua si nu-ti mai ramane timp liber pentru distractie, prieteni, atunci ai o MARE PROBLEMA. Te vei distruge repede psihic, iar cand vei avea nevoie de a te aseza in viata, atunci vei fi deja o carpa de sters (psihic).

Trebuie sa-ti faci un echilibru in viata: langa munca sa ai zilnic si 8 ore de odihna, dar si minim 2-3 ore de distractie relaxanta. In caz contrar te distrugi singur si sigur.

| sierra1 a răspuns:

Săptămânal pui aceeași intrebare. Încearcă și altceva, ce zici?

| LPCTSTR a răspuns:

Tot tu esti depresivul din cauza mediilor de la scoala?
Nu poti trece peste? Chiar iti place sa ne pierzi timpul?

| Justme1997 a răspuns:

Nu valoreaza la absolut nimic sa ai note maxime in generala. Singura nota importanta e aia de la bac, sa fie peste 6.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai mai pus intrebarea asta si ti s-a zis ca nu. :/ Problema asta trebuie sa ti-o rezolvi tu, in capsor, nu o sa te vindece niste raspunsuri de pe TPU.

| asdf2kpower a răspuns:

Nu. E doar 20% din media la admitere. Subiectele de E.N. sunt usoare, poti lua 9 fara probleme atat la mate, cat si la romana.

| Marycel a răspuns:

Încearcã sã faci ceva nou, ceva ce nu ai mai fãcut.

| ANDREI0527 a răspuns:

Daca esti in a Va sau a VIa nu merita dar in a VII trebuie să fii putin stresat

| elisei95 a răspuns:

Nu mai fi asa tare in gura ok nu jigni daca nu esti jignit. Pe internet toti sunt tari in gura in realitate mergeti in pozitia ghiocelului. Si greseli de gramatica toti facem.

| LPCTSTR a răspuns (pentru elisei95):

Ei uite ca eu incerc sa reduc la minim numarul de greseli, insa acel site nu se justifica.
Reclama?
Citeste regulamentul ghiocel.
Data viitoare adu-ti aminte ca internetul este un loc foarte macabru si ca nimeni nu este obligat sa il exploreze.
Dar ce te-a facut sa crezi ca din acea mizerie poti face "bani"?
Chiar crezi ca faci bani din nimic? Daca da, atunci te inseli amarnic.